Jak połączyć film avi z napisami srt?

Spróbuj mkvmerge GUI, co prawda to jest do filmów z rozszerzeniem mkv ale z plikami avi też działa (testowałem i odtwarzałem na TV przez USB). Dodatkowo ten program jest po polsku i banalny w użyciu. Otwierasz 2 pliki (*.avi i *.srt) następnie na samym dole ustalasz lokalizacje gdzie ma się pojawić nowy plik (program sam ustala rozszerzenie na *.mkv więc po prostu zmieniasz je na avi) i klikasz na Rozpocznij muksowanie. Poczekasz kilka minut wyłączasz okienko i program i masz film z wmontowanymi napisami. :smiley:

Nie wiem tylko czy odtwarzając np. w odtwarzaczu dvd będziesz miał napisy ale na 90% powinny działać. 8)

AVI ReComp i tyle w temacie. Działanie sprawdzone i potwierdzone osobiście:

http://www.dobreprogramy.pl/AVI-ReComp, … 12728.html

Freemake Video Converter. Obsługuje napisy srt, możesz konwertować do wielu formatów video, włącznie z wypalaniem płyty DVD do stacjonarnych odtwarzaczy. Bardzo łatwy w użyciu.

Podłącze się pod temat. Tez męczę się z dodaniem napisów do avi (telewizor odtwarza je bardzo małe) Próbowałem wielu programów jak kolega wyżej i jedyny jaki jeszcze jako tako dział to Avi Re Comp tyle że plik wynikowy jest zawsze inny niż wpiszę. Jak z filmu 700MB zrobić 700Mb?

Freemake converter ma ten sam problem - u niego zawsze (przy każdej operacji, czego by nie dotyczyła) pliki wynikowe sa inne niż wymagane przez nas.

Próbowałem tez MkvMerge - ciekawa sprawa ale tylko dla mkv. Wrzucając tam avi znów rozmiar jest za duzy. No i dostajemy plik mkv co po zmianie na avi nie oszukuje telewizora i napisy sie nie pojawiają. Wniosek? Tylko dla mkv-ek

Może jednak jeśli nie da sie ominąc tych dziwnych rozmiarów wynikowych, ktoś podpowie czy avi nie może byc kontenerem typu mkv do którego powrzucałbym napisy, ściężke audio i video? Ten sposob byłby najlepszy. Skoro bowiem w mkv działa (…tyle że mkv to kontener)

@Lisq: Czy otrzymałeś takiej samej wielkości plik wynikowy co źródłowy?

hałabała mówisz, że mkvmerge jest tylko dla mkv, ale ja się z tym nie zgodzę. Co masz na myśli mówiąc, że rozmiar jest za duży? Jeśli chodzi Ci, że program nie zmniejsza rozmiaru to się nie dziw, ponieważ służy on do “łączenia”, a nie do konwertowania. A z tym, że nie oszukuje telewizora to chyba wiem, dlaczego. Mam po prostu zepsuty telewizor i wczytuje się wszystko, co popadnie. Dobra żarty na bok. Ty zmieniłeś rozszerzenie przed czy po muksowaniu? Bo jeśli po to się nie dziwie, że może nie działać, należy to zrobić przed i w miejscu nazwy pliku wyjściowego. Ok to było po pierwsze. Po drugie mówiłeś, że próbowałeś odtwarzać w telewizorze i tu rodzi się pytanie. Czy przez USB czy przez napęd DVD? Jeśli przez to drugie to wspominałem, że może nie działać, ponieważ nie testowałem i nie będę nawet próbować.

Jeśli wcześniej robiłeś tak jak opisywałem to znaczy, że ty masz zepsuty sprzęt albo ja mam zepsuty albo mam po prostu cudowny sprzęt, co zrobi wszystko, co mu każe.

Rozmiar wynikowy za duży oznacza że wrzucając do kontenera mkv, plik mkv oraz napisy które chcę dodać po zmuxowaniu orzymuje zawsze taka wielkośc jaka ma źródłowe mkv. Wrzucając tam avi i napisy które chcę do niego dodać rozmiar wynikowy staje się inny np: z 700mb (źródło) robi się 712mb a czasem 684 itp… Porzuciłem więc mkvmerge i zostawiam je plikom mkv.

Przetestowałem sposób zmiany pliku źródłowego rozszeżenia avi na mkv PRZED wrzuceniem do mkvmerge. Wrzuciłem, przerobiło i otrzymałem 693mb zamiast 699mb. Czy przeczyta to USB w viera nie wiem i nie próbuję bo i tak rozmiar wyszedł inny niz źródłowy. Skoro wszystko odbyło sie bez rekompresji to nie rozumiem dlaczego.

Przeszedłem więc na AviReComp ale tam mam znów to samo! Inne pliki wynikowe niż źródlowe. Co z tym jest nie tak?