Jak przenieść zakładki Iron->Firefox

Chciałbym używać Mozilla Firefox, teraz mam  SRWare-Iron (zmutowany Chrome).

Kiedyś, Iron zaimponował mi szybkością działania i lekkością, przewyższając znacznie Firefoxa

Z czasem Iron przytył, i nie jest już, zdecydowanie szybszy, niż produkt Mozilli.

A Firefox zawsze mi się podobał, chociaż używałem Irona.

Po kilku latach dorobiłem się całkiem pokaźnej bazy zakładek, z której trudno mi zrezygnować.

Po instalacji Firefoxa potrzebowałem przenieść ulubione z Irona, i tu zaczęły się 

“schody”.

Po lekturze w Internecie, wydawało się to proste, jeden i drugi zapisuje swoje zakładki w HTML.

Zwykłe, jakby się wydawało, przeniesienie, czyli import zakładek Irona do Firefoxa, skutkuje zawieszeniem się Mozilli.

Potem próbowałem to zrobić przy pomocy  programu Transmute, bezskutecznie, wyświetlił tylko komunikat, że operacja nie udała się.

Ponieważ w Transmute nie jest wymieniony Iron, więc zainstalowałem Google Chrome(bo jest wymieniony w Transmute), 

przeniosłem do Chrome zakładki Irona, operacja przebiegła wzorowo.

Myślałem, że teraz wszystko pójdzie gładko, gdzie tam, tym razem niby dokończył przenoszenie, ale zakładek nie przeniósł…

Przyznam się, że nie mam pomysłu jak to zrobić.

Myślę, że problem tkwi w moim komputerze, bo czytałem, że to się robi jednak skutecznie.

Może ktoś miał podobny problem, i udzieli mi stosownych wskazówek? bardo proszę.

 

Pozdrawiam

kandel