Jak skonfigurować połączenie WiFi?

Witam. Chciałem włączyć udostępnianie internetu zgodnie z tym filmem: http://www.youtube.com/watch?v=Fe9BX6i6xJA. Wszystko poszło zgodnie z planem, smartfony widzą połączenie, jednak nie da się połączyć. Sprawdzam połączenia - połączenie, przez które łączę się z internetem - stan połączeń IP - brak dostępu do internetu. Co z tym zrobić? Na lapku net oczywiście działa. Internet mobilny Plus, Huawei E3272.

 

EDIT: W rozwiązywaniu problemów pisze, że „W celu uzyskania dostępu do internetu może być konieczne zarejestrowanie się u usługodawcy internetowego tej sieci.”. O co w tym chodzi?

Musisz mieć komputer w grupie domowej HOME. To pierwsze. Drugie to sieć zidentyfikowana jako domowa. Ja też walczyłem z chorym win7 kilka dni temu. Słów mi zbrakło.

W której sieci ustawić sieć domową? Tą od neta czy od Wi-Fi? Obie sieci mam ustawione jako domowe, ale nie konfigurowałem grup domowych.

Nie wiem o którą Ci chodzi. U mnie połączyło dopiero gdy w menedżeże ustawiłem nazwę grupy domowej z domyślnej DOMOWA na HOME, wyszukałem WIFI, znalazł sieć, kliknąłem połącz i wyskoczyło do której grupy dodać sieć (domowa, firmowa itp.). Kliknąłem domowa …

Dopiero wtedy mi łączy… Gdy mam poprzestawiane (np. innanazwa grupy) to rozpoznaje mi WIFI jako sieć NIEZIDENTYFIKOWANA, brak połączenia z Internetem.

Najpierw muszę rozwiązać problem z tym, że komputer nie widzi połączenia z internetem. Net jest, a na liście „Brak dostępu do internetu”.

Właśnie tak jest gdy komputer nie będzie w sieciach domowych. Kolejna rzecz - sprawdź jaki typ szyfrowania hasła używasz!! Wiojowałem dobre kilka dni mając ten sam objaw i okazało się że sieć używa szyfrowania TKIP zamiast AES w WPA2-Personal!! Byłem w szoku! Szkoda że *** tzn. niedopracowany Windows7 sam tego rozpoznać nie umie!

Wejdź w centrum sieci i udostępniania, wejdź w zarządzaj sieciami, kliknij ikonkę sieci, wejdź w zabezpieczenia i zerknij jaki typ szyfrowania masz wybrany. U mnie standardowo windows ustawił na AES i internetu nie było. Przestawiłem na TKIP i wszystko hula.

_____________________________________

Proponuje panować nad słowami. Kolejne obraźliwe słowa z częściowym wykropkowaniem stosownie nagrodzę

W zarządzaniu sieciami pusto, poza tym z tego kompa chcę udostępnić połączenie na smartfon. Myślę, że jak połączenie Plusa będzie widoczne jako mające dostęp do internetu, to powinno być ok. Także raczej to nie kwestia szyfrowania.