Jak stworzyć wirtualną sieć (VPN)?

Witam.

 

Chciałbym stworzyć wirtualną sieć, ale nie wiem jak to zrobić. Nie wiem skąd wziąć zewnętrzne IP. Mam router Livebox ZTE 2.0 i Windows Vista.

Jakiego masz dostawce internetu? Poczytaj o openvpn

Mam neostradę w Orange

Wiedz, że Hamachi nie jest VPNem. Jest to tylko program, który przekierowuje ruch (w przeciwieństwie do vpn, nie cały) do swojego serwera i udostępnia z niego dane, a następnie odsyła do Ciebie zwrotne informacje. VPN maskuje Twój komputer poprzez przekierowanie ruchu na swoje serwery czy też czyjeś serwery, a następnie udostępnienie IP serwera.

Tak jak powyżej, użyj OpenVPN.

Dla osoby mało obeznanej najłatwiej będzie postawić VPN na protokole PPTP. Szczególnie, że PPTP jest domyślnie dostępne w Windows. Oprócz tego, jeśli serwerem ma być twój komputer, trzeba przekierować porty, jeśli router nie posiada opcji typu VPN PassThrough.

Ogólnie to jest VPN, pomiędzy klientem, a serwerem pośredniczącym. Ogólnie to VPN z serwerami pośredniczącymi.

Zależy do czego to potrzebne często hamachi wystarczy i nie ma na program wpływu IP bo tworzy własne wewnętrzne

Zawsze możesz zainstalować na viście teamviewera jako serwis, o ile chcesz mieć dostęp tylko do zasobów visty.

 

Takie pytanie poza konkursem, co ma vpn passthrough do przekierowania? 

Jeśli serwer pptp ma być w jego sieci i chce się łączyć z zew, to musi przekierować port 1723 na maszynę która pptp ma udostępniać.

 

VPN Passthrough jest istotne w momencie łączenia się zza NAT do serwera VPN (np corpo).

 

 

Przepraszam za nadmiarowe posty, ale coś ześwirowało przy dodawaniu. Proszę o usunięcie moich poprzednich.