Jak uruchomić Intel QuickSync na Windows 7

Witam,

 

przeszukałem różnego rodzaju strony, ale nadal nie znalazłem jasnej instrukcji jak na Windows 7 uruchomić Intel Quick Sync, tak żeby różne programy wykorzystujące akcelerację mogło tę technologię wykorzystywać. Naturalnie w BIOSIE (płyta MSI Z87-G43) uruchomiłem opcję onboard graphics (nie ma tam nigdzie czegoś takiego konkretnie jak iGPU, więc zakładam, że to właśnie onboard graphics). Prosiłbym teraz o instrukcję co dalej zrobić, aby uruchomić Intel QuickSync. Aktualnie do GPU GTX 470 posiadam podpięte dwa monitory: jeden po HDMi, drugi po DVI, a Intel QuickSync chce wykorzystywać tylko do renderowania obrazu, a nie do jego wyświetlenia na monitorze.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Aby to działało to program który ma renderować musi umieć korzystać z tej technologii.

Ja ostatnio też chciałem zobaczyć czy to u mnie działa, jak ustawiłem w Biosie i zapisałem to komp się z resetował, ale nim system odpalił wyłączył się znowu i to na dłuższą chwilę (co mnie zaniepokoiło trochę) ale za moment znowu wstał i system normalnie się odpalił. W każdym razie w menedżerze urządzeń powinno się pojawić nowe urządzenie (jako karta graficzna), weź żeby wyszukało sterownik, u mnie pobrało i zainstalowało bez problemu.

Tutaj znajdziesz co dalej robić https://mirillis.com/en/products/tutorials/action-tutorial-intel-quick-sync-setup_for_desktops.html

Jam mam i3 3220 i Win 8.1(na 7 powinno być podobnie) testowałem na programie MediaCoder, który niby to wspiera ale nie zauważyłem wielkiej różnicy, albo coś nie tak robiłem, w każdym razie będę wdzięczny jeśli podzielisz się swoimi spostrzeżeniami.

Kurde bela! Działa! Jak przetestuje opiszę wrażenia. Oczywiście na żadnej stronie ani słowa żeby zajrzeć do menadżera urządzeń! Dzięki!

 

PS. Co jest jeszcze lepsze, dzięki tej opcji możesz używać dwóch kart graficznych niezależnie. Podłączyłem teraz drugi monitor FullHD do wyjścia płyty głównej i moja karta graficzna nie jest podwójnie obciążana jak w przypadku podpięcia obu monitorów pod regularne GPU! Istne szaleństwo :smiley: