Jak ustawić klawiature?

Witam.

Niedawno otrzymałem bardzo dobrego laptopa z Windows 7… I od tego czasu pojawiały się problemy.

  1. Kombinacja CTRL + SHIFT bez naciskania mi się przestawia po jakimś czasie (Chodzi mi o to, że po ok. 3 minutach po włączeniu laptopa gdy naciskam “Z” pojawia się literka “Y” itd., nawet po naciśnięciu kombinacji po jakimś czasie znów mi sie przestawia - tak jest od początku)

  2. W laptopie mam klawisz FN, bo mam funkcje w przyciskach F1 - F12. Nie muszę naciskać FN, żeby np. zadziałała mi funkcja klawisza F9 (zwiększenie głośności), a chcę na odwrót. Jak to trzeba ustawić?

Posiadasz polski Windows 7? Sprawdź w Panelu sterowania w opcjach języka jakie masz zainstalowane? Jak tam wejść masz opisane tutaj. Odinstaluj wszystkie i zostaw tylko Polski (programisty).

Polski… 64-bitowy. Zrobiłem to co kazałeś, nie pomogło. Ma ktoś rozwiązanie na pkt. 2?

Na pkt. 1 pomoże:

Panel sterowania -> Zegar, język i region -> Zmień klawiatury (…) -> Klawiatury i Języki -> Zmień klawiatury -> Zmień sekwencję klawiszy -> Przełączanie układu klawiatury = nieprzypisane

Pkt 2.

Spróbuj nacisnąć Fn i Num LK

Witam,nie ogarniam specjalnie forum ; ) dlatego post umiescilem wlasnie tutaj a wiec przejde do rzeczy :

mam laptopa i problem z ktorym mecze sie juz bardzo dlugi czas mianowicie mam na klawiszach funkcyjnych f1 f2 f3 itp…

rozne rysunki f1 sluzy do pomocy i obslugi technicznej f2 do jasnosci ekranu f3 takze ale do zmniejszania jasnosci f5 do internetu itp… a gdy klikam klawisz fn + f1 lub fn + f2 nic sie nie dzieje i chcialbym zrobic zeby bylo naodwrot ze gdy klikne f1 nic sie nie dzieje a gdy klikne fn+f1 zeby wyskoczyla wtedy pomoc i obsluga techniczna. prosze o szybka pomoc z gory dziekuje i prosze o kontakt na numer gg 5548515. bede bardzo wdzieczny !!

ps. na laptopie mam tylko klawisz Caps lock nie mam takiego jak Num Lock. prosze o pomoc.

Co do pkt. 2., aby przywrócić “domyślne” działanie klawiszy funkcyjnych, będziesz musiał odwiedzić BIOS, bo to w nim standardowo powinna być opcja, odpowiedzialna za “pierwszeństwo” klawiszy specjalnych. Jak to się u Ciebie może nazywać… nie wiem, w Dell’ach dla przykładu nazywa się to “Function key behavior” i spod niej wybiera się co ma być pierwsze, czy funkcyjne, czy multimedialne klawisze.