Jak usunac toolbar ask.com w przegladarce?

Mam windows 7 home premium i chce sie pozbyc z Firefoxa toolbar ask, ale zeby to zrobic to musialem odinstalowac go, uruchomic ponownie laptopa i zainstalowac znow firefoxa od nowa. Ale dalej to siedzi chyba w przegladarce Internet Explorer 8 - W dodaj/usun odinstalowalem program toolbar ask niby, ale nadal mi sie wlacza w przegladarce IE8 wyszukiwarka ask.com przy otwieraniu kazdej nowej karty :frowning: Co zrobic by tak nie bylo, tylko zeby bylo normalnie tak jak mialem od nowosci przy pierwszym razie uruchomieniu przegladarki internet explorer 8 ? Prosze o pomoc w tej sprawie.

Wrzuć logi.

viewtopic.php?f=16&t=36654 (HijackThis,Combofix)

Poszukaj z Panelu sterowania w aplecie ‘Programy i Funkcje’. Pasek ask.com jest co prawda upierdliwy i nikomu nie potrzebny :slight_smile: ale nie jest groźny czy też szkodliwy. Można go bez problemu odinstalować.

P.S. Jeśli chodzi o Firefoxa - poszukaj jeszcze czy nie ma tego paska narzędzi w zainstalowanych rozszerzeniach FF.

goomish W panelu sterowania w aplecie „Programy i Funkcje” niema tego paska ask.com poniewaz jest odinstalowany (dalem odinstaluj). Wiec myslisz ze go juz niema ? patrzylem tez do rejestru i tam wyszukiwalem ask.com i znalezione wyniki usunalem. Mam nadzieje ze w przegladarce Interner Explorer 8 juz tego niema ?

A FF od nowa instalowalem wiec jestem pewien ze juz go tam niema.

O Firefoksie już pisałem. Jeżeli jeszcze gdzieś został ślad po pasku narzędzi to w rozszerzeniach (Narzędzia -> Dodatki). Rozszerzenia FF są częścią profilu użytkownika i nie są usuwane przy de(re) instalacji przeglądarki. A jeżeli chodzi o Internet Explorera - możesz zajrzeć jeszcze do Opcje internetowe -> Programy -> Zarządzaj dodatkami. I tam wyłączyć, jeżeli deinstalacja zostawiła jakieś ślady.

goomish sprawdzilem tak jak mi opisales po wyzej i niema juz tam tego ani w FF ani w IE8. Dzieki za pomoc