Jak w EXCELU wyszukać ilość komórek o konkretnych parametrach?

Dzień dobry wszystkim,

 

mam listę osób i telefonów i potrzebuję wybrać tyle te które mają końcówkę np. 125 i imię Tomasz. A następnie obliczyć ilość rekordów spełniających najpierw 1, a później oba parametry.

 

Jak to wykonać?

 

=LICZ.JEŻELI (…)

dodatkowo AND (ORAZ w PL Excelu?).

autofiltr by załatwił sprawę najszybciej.

Wydało mi się to zbyt oczywiste :wink:

Cześć, zgadza się. Funkcja jeżeli liczy takie rzeczy, jednak ja potrzebuję żeby z numeru 500100200 i 500101200, policzył że oba numeru są w liczbie 2, bo mają na końcu 200. A funkcja jeżeli liczy całość pola, nie “część”. 

Żeby to tak się przeliczało zastosuj =tekst w dodatkowej kolumnie, a potem na tej kolumnie coś w stylu =LICZ.JEŻELI(B1:B30;"*501*")

Hej, a mam teraz trudniejsze zadanie. Jak z tego zbioru wybrać same kobiety? Tz. algorytm powinien sprawdzić czy w danej części maila jest damskie imię i wyrzucić tylko ten rekord. 

Hej,

Pytanie tylko, czy adresy mailowe są utworzone według takiego samego schematu. Jeśli tak, to wyznacznikiem może być ostatnia litera imienia, która w przypadku niemal wszystkich imion żeńskich (tak, bo są jeszcze imiona jak Dorkas, Damaris czy Miriam) jest literą a.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Imiona żeńskie nie kończonce się na ‘a’ nie są imionami poslkimi. tak samo jak męskie kończonce się na ‘a’.

Panowie, to byłoby zbyt proste :slight_smile:

 

Maile są różne, np. zarząd.agata@domenta.pl albo monika.kowalska@domena.pl

 

Czyli skrypt, musiałby wykryć “agata” i “monika” i całego maila i wyrzucić jako odpowiedź. 

To weź bazę imion i użyj jako klucza dla formuły, o ile CAŁE imię jest w mailu, a nie np. akowalska@ mnowak@ itd. Jeżeli imie i nazwisko jest zamiennie przed małpą, to nadal możesz lecieć automatem, ale dla nazwisk takich jak Nowak, Ćmiel będzie to wymagać większej ilości ręcznych poprawek.

Nie wszystkie mają pola imię wypełnione :frowning:

 

Jaką formuły tutaj powinienem użyć?

=ZGADUJ.ZGADULA (…) :wink:

Hej,

Niestety na razie nikt nie wymyślił formuły, która myślałaby za użytkownika.

Pozdrawiam,