Jak wysłać w miare szybko duży plik (4,5GB)?

Witam.

Jest jakiś sposób aby wysłać plik o takim rozmiarze w miare szybko ?

Szukałem w google ale zazwyczaj było o plikach 1GB lub 2GB

Może wrzucić na jakąś stronke albo komunikatorem ( sprawdzalem Xfire ale max 56kb/s)

Nie wyślesz szybciej niż oferuje to twoja prędkość internetu.

Jeśli potrzebujesz przesłać plik komuś o tak duzej pojemności, to najlepszym rozwiązaniem bedzie skorzystanie z protokolu wymiany p2p i uzycie

do tego celu sieci torrent.

Nalezy pamietać też o tym co mowi "MagiK19 " Maxymalny transfer danych nie bedzie przekraczać przepustowosci twojego łącza.

Do wymiany w sieci torrent polecam powszechnie znany i lubiany program µTorrent

Pozdrawiam

Nagrać na płytę DVD, zapakować w specjalną kopertę i wysłać poleconym priorytetem albo kurierem, np. DHL :slight_smile:

A tak na serio to jeśli jesteś w posiadaniu serwera o takiej lub większej pojemności to wrzuć na ten serwer, bo wątpię aby jakieś serwisy hostingowe typu RS oferowały tak dużą powierzchnię dyskową a na pewno nie za grosze. Pozostaje chyba jedynie p2p albo kompresować i dzielić plik np. na 3 - 4 części skoro znalazłeś hosting dla plików o wadze 2GB. W tym celu polecam kompresję do tar.bz2 (4,5GB powinno skompresować do max. 3GB) albo lzma, kompresuje jeszcze mocniej (myślę, że te 4,5GB do 2GB by skompresowało spokojnie).

Pozdrawiam!

Ja bym skorzystała z tego, bardzo fajnie działa:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … sny+serwer

…a ja nagrał bym na płytę DVD i wysłal kurirem :wink:

Szybka metoda, szczególnie dla dysponujących łączem GPRS.

ew mozesz pobrac jakis program do tworzenia serwera ftp na swoim kompie , dac swoje namiary i niech sciaga bezposrednio od ciebie

najlepiej skorzystać z programu p2m!! wysyła się pliki na skrzynki pocztowe, później osoba ściąga party z skrzynek max prędkością. Dobry program to fastdow, oraz jego oficjalne forum.

wyślij zwykłym listem za 2zł. Ewentualnie P2P

Wyślij przez Skype.

p2m lub BitTorrent

No chyba żartujesz :slight_smile:

Jaki ma sens wysyłanie legalnego pliku 4,5-gigowego na serwer mailowy (który ma przecież ograniczony transfer) i późniejsze go ściąganie?

Najszybciej będzie wykorzystać połączenie bezpośrednie (sieci P2P, Skype albo postawić serwer FTP). Ale nawet wtedy przy maksymalnej prędkości pobierania na łączu 1 Mbps przesyłanie będzie trwać ok. 10h (przy obliczeniach przyjąłem że 1 Gb = 1000 Mb, w rzeczywistości powinno być 1024).

Właśnie ,podaj jaką masz prędkość neta bo takie serwisy rzadko prawdę podają

To będzie 11 h. ,jeśli masz wolniejszy net to kurier szybszy będzie ,

Ustaw skype na noc ,z rana może jeszcze jakieś 3-4 h wysyłać

Internet mam 1MB/s

Download zazwyczaj mam 126kb/s …

A czym mogę podzielić ten plik ?

On juz jest maksymalnie skompresowany z 5.5GB do 3.8

buehehehhehe to jak masz neta 1mb to powodzenia w wysylaniu :d

w sumie to ja chcę pobrać ten plik a nie go wysłać :razz:

No to powinno to iść w przybliżeniu 10 godzin (w praktyce zapewne będzie nieco dłużej).

A przesłanie przez Internet (o ile łącze jest stabilne) jest pewniejsze i tańsze niż wysyłka kurierem.

A to zależy czy 10h ,co chcesz pobrać i skąd ew. od kogo

No przecież w temacie jest “4,5 GB” (chyba obraz płyty DVD).

Najpewniej byłoby postawić serwer FTP u osoby która chce wysłać plik:

http://www.instalki.pl/programy/download/serwery_ftp/

i ściągnąć go jekimś menadżerem downloadu, np. FlashGet.

Wymagane jest publiczne IP (np. Neostrada) u osoby, która chce tobie wysłać plik.

Dzięki za rady :slight_smile:

Postanowiłem odebrać plik przez Skypa.

Będzie szło ok 18h przy downloadzie 59kb/s

Czy jest gdzieś opcja ustawienia maksymalnego przesyłu?. Szukałem ale nic nie znalazłem