Jak wyłączyć korektę proporcji pikseli na stałe w Adobe Photoshop

Jak wyłączyć korektę proporcji pikseli na stałe w Adobe Photoshop

Mam wersję angielską więc piszę jak jest u mnie, ale się zorientujesz jeśli masz po polsku:

  • w okienku, na samym dole, w opcji Pixel Aspect Ratio wybierasz Square Pixels (nic innego w tym okienku nie zmieniasz)

  • dajesz Ok i otwiera się nowy dokument w formacie 1:1

Ustawiło się tak jak chciałeś.

U mnie jest ustawione na “Piksele kwadratowe”. Po zamknięciu nowego dokumentu i ponownym wczytaniu image dalej to samo,

wyskakuje okienko z informacją:

"Korekta proporcji pikseli służy tylko do celów podglądu. Aby uzyskać maksymalną jakość obrazu należy wyłączyć "

 

Tylko co i gdzie?

 

 

Photoshop CC 2014

Otwórz jakikolwiek obrazek. W menu View sprawdź czy w pozycji Pixel Aspect Ratio jest zaznaczona podpozycja Square. Jeśli zrobiłeś tak jak napisałem wcześniej to tak powinno być.

Pozycja niżej Pixel Aspect Ratio Correction powinna być niedostępna do kliknięcia.

Czy na tym wyskakującym okienku jest opcja “Nie pokazuj ponownie” albo podobnie? Jeśli tak, to ją zaznacz.

 

Jeśli to zaznaczę to jak wynika z treści komunikatu:

"Aby uzyskać maksymalną jakość obrazu należy wyłączyć "

 

nie uzyskam wówczas maksymalnej jakości, więc powinienem jednak wyłączyć (coś innego).

 

  1. Po uruchomieniu Photoshop’a menu widok wygląda tak:

 


 

  1. Po wczytani image menu widok wygląda tak:

 


 

  1. Zmieniam ustawienia na takie:

 


 

 

  1. Po wyjściu z menu widok ponownie sprawdzam dokonane zmiany w ustawieniu.

   Ustawienie pozostaje tak jak ustawiłem.

 

  1. Zamykam image, wczytuję je ponownie i wszystko zaczyna się od początku.

 

Ta sytuacja występuje tylko przy pewnych image jpg, przy innych jest bez komunikatu.

Jaką masz wercję PS?To jest domyślnie ustawienie CS6.

mm_zpsze3pujr7.jpg
 

Spróbuj wejść w EdycjaPreferencjeInterfejsPrzywróć domyślne przestrzenie robocze.

Ten obrazek nie posiada  kwadratowych pikseli i dlatego ten komunikat.Inne obrazki otwierają się normalnie?

Otwórz obrazek w programie i zapisz go ponownie jako Plik>Zapisz do internetu>.jpeg

Przeczytaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Pixel_aspect_ratio

Wracam do temat tego postu:

 

Jak wyłączyć korektę proporcji pikseli na stałe w Adobe Photoshop wg komunikatu Photoshop’a

To może najpierw raczysz odpowiedzieć facetowi który probuje Ci pomóc w rozwiązaniu problemu? Czy wszystkie obrazki jakie otwierasz w swoim PS wyświetlają ten komunikat czy tylko ten jeden którego plik załączyłeś?

Ściągnąłem ten obrazek i otwarłem u siebie PS CC x64. W ogóle to masz dobrze ustawione a ten komunikat wywołuje ten konkretny obrazek (tak ma być). Formaty inne niż “kwadrat” są stosowane przy niektórych formatach wideo (z nich pewnie jest wzięty ten obrazek). Jak chcesz mieć spokój z komunikatem w obrazku to po wczytaniu do PS w menu Widok zaznaczasz tak jak ci kolega wyżej podał (wyłączasz Korektę Proporcji Pikseli i w pozycji Proporcje pikseli zaznaczasz Prostokątny), i zapisujesz obrazek (może być jako kopia)  z tymi ustawieniami. Okienko się już nie pokaże.

Okienko się nie pokaże ponieważ przy zapisie nastąpi korekta pikseli prostokątnych na kwadratowe.

 

"Korekta proporcji pikseli służy tylko do celów podglądu. Aby uzyskać maksymalną jakość obrazu należy wyłączyć "

 

Z treści tej wynika, że utracę maksymalną jakość.

 

Mam bardzo dużo tego typu image z prostokątnymi pikselami. Przy kwadratowych to nie ma problemu.

 

Problem jest, gdzie to wyłączyć jak sugeruje Photoshop.

 

 

Jak odhaczyć pozycję “Korekta proporcji pikseli” na stałe?

 

Przy wczytywanie image z kwadratowymi pikselami ta pozycja jest nieczynna a przy prostokątnych zawsze zaznaczona.

sexy69bis - nie rozumiesz istoty działania tego mechanizmu korekty pikseli w Photoshopie.

Żadnej jakości nie tracisz. Tym okienkiem Photoshop przez grzeczność informuje cie po prostu, że na tym urządzeniu, ten obrazek może ci wyświetlić tylko w ten określony sposób tj. w formacie prostokątnym. Ale dla poprawy twojego samopoczucia Photoshop daje ci też możliwości korekty wyświetlania (w menu Widok).

guiness

  •  
  •  
  •  

Napisano 29.04.2015 - 14:58

Ściągnąłem ten obrazek i otwarłem u siebie PS CC x64. W ogóle to masz dobrze ustawione a ten komunikat wywołuje ten konkretny obrazek (tak ma być). Formaty inne niż “kwadrat” są stosowane przy niektórych formatach wideo (z nich pewnie jest wzięty ten obrazek). Jak chcesz mieć spokój z komunikatem w obrazku to po wczytaniu do PS w menu Widok zaznaczasz tak jak ci kolega wyżej podał (wyłączasz Korektę Proporcji Pikseli i w pozycji Proporcje pikseli zaznaczasz Prostokątny), i zapisujesz obrazek (może być jako kopia)  z tymi ustawieniami. Okienko się już nie pokaże.

 

Po co cokolwiek wyłączać przy zapisywaniu, jeżeli zapisywanie takiego image w Photoshop’ie odbywa się tylko jako kwadratowe piksele.

Przy image.jpg 2176x4548 widać okiem, że traci na ostrości.

 

Niektóre kamery mają możliwość oprócz nagrywania filmu w jakości HD również wykonywanie zdjęć z prostokątnymi pikselami.

Denerwujące jest to, że nie można tej korekty wyłączyć na stałe.

Zastosuj skrót klawiszowy: Ctrl + H.