Jak zainstalować kartę WLAN TP-Link?

Niedawno kupiłem router Linksys WAG200g żeby podzielić neostradę na 2 komputery stacjonarne. Pierwszy (win xp) przy którym stoi router podłączyłem kablem a drugi (win 98se) z racji tego że jest na 2 piętrze postanowiłem połączyć bezprzewodowo więc kupiłem kartę WLAN TP-Link WN55G na PCI. Postępowałem według instrukcji (podpiąłem kartę, włożyłem płytkę i uruchomiłem instalator) i zainstalowałem program TP-LINK Wireless Client Utility. Podczas instalacji został wyświetlony komunikat że sterowniki zostaną zainstalowane. Niestety tak się nie stało. Dioda karty nie świeci a program nie wykrywa żadnej sieci. Nie wiem jak mam tą kartę zainstalować :frowning: .

Sprawdź w Menedżerze urządzeń, jak jest wyświetlana informacje o tej karcie.

Jeśli jest znak zapytania albi jest przekreślona, to wybierz opcję aktualizacji sterownika i wskaż folder ze sterownikiem do nie na płycie CD.

Może inaczej. Wywaliłem co miałem i uruchomiłem ponownie komputer, wyświetliło że znalazło nowy sprzęt “PCI communication device” no to instaluje, daje żeby znalazł sterowniki na CD-R a na końcu pisze że “System Windows nie może zlokalizować sterownika”. Jak chciałem zainstalować to “ręcznie” to nie wiem jakiego typu to jest urządzenie. Próbowałem jako kartę sieciową ale pisało że nie jest zainstalowana poprawnie albo że jest OK tylko sterowniki i producent nieznane.

Możesz podać pełne oznaczenie tej karty?

Zwróć uwagę na odstępy między znakami i myślniki, bo inaczej opóźnisz, lub uniemożliwisz pomoc.

TL-WN551G (raczej bez spacji) za pomoc z góry dziękuje

Sterowniki:

http://www.tp-link.com/english/soft/2007115165756.zip

Instrukcja:

http://www.tp-link.com/english/soft/2007116171819.pdf

Jesli karta była zainstalowana przed instalacją sterowników musisz odinstalować obecne sterowniki i kartę z Menedżera urządzeń i uruchomić ponownie system.

Po ponownym uruchomieniu systemu pojawi się komunikat “Kreator dodawania nowego sprzętu”, klikasz Anuluj,

i uruchamiasz program instalacyjny sterownika.

Przycisk Anuluj klikasz za każdym razem, gdy się pojawi, aż do ukończenia programu instalacyjnego.

Na koniec uruchamiasz ponownie komputer.

Wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji, do któej również podałem łącze.

Postąpiłem tak za pierwszym razem ale dla pewności powtórzyłem teraz instalacje po uprzednim skasowaniu tego co było. Postępowałem według instrukcji, ten sterownik do którego podałeś linka ściągnąłem już wcześniej. Tak więc po ponownej instalacji jest program TP-LINK Wireless Client Utility a karty nie widać. Jeszcze jedno, pod koniec instalacji przed restartem wyświetlił się komunikat właśnie o restarcie gdzie pisało żeby w razie konieczności dokończyć instalacje sterowników za pomocą wyświetlanego kreatora. Kreator się wyświetlił ale dalej nie znalazł sterowników na płycie.

P.S na płycie jest wiele Setup’ów do różnych modeli i systemów może trzeba spróbować jakiś inny np do win xp?

Wydaje mi się że mój problem polega na tym że komputer “widzi” sprzęt, płytę ze sterownikami, instalator programu, ale nie może zainstalować sterowników.

W dniu 30.04.2008 , o godzinie 22:00 został dopisany post przez Thinddur

Mam nadzieję że ktoś mi pomoże bo problemu nadal nie rozwiązałem. Czy zmiana systemu operacyjnego może pomóc? Myślałem o Windows 2000 chyba że jakiś Linuks?

To zapoznaj się dokładnie z instrukcją, do której łącze masz podane pod łączem do sterowników.

Nikt za Ciebie zdalnie tego nie zrobi, chyba, że kogoś zaprosisz do domu.

Obecnie pozostaje Ci analiza dokumentacji i wcześniej popełnionych błędów.