Skocz do zawartości

r   e   k   l   a   m   a

Zdjęcie

Jak zeskanowac dokument, zebym mogl go edytowac??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 robinn1

robinn1
  • Użytkownicy
  • 457 postów

Napisano 16.01.2007 - 11:36

Witam. Potrzebuję zeskanowania dobrze dokumentu. Niestety jest pewien problem... mój skaner gdy zaznaczam opcję Microsoft Word ( żeby skanował) , zeskanuje, ale źle... jest niedokladnie zeskanowany gubi różne rzeczy, przestawia itp... . Mam skaner znaczy ... wielofunkcyjny badziew Lexmark x1150. Chciałbym w tym dokumencie poprostu dopisać dane... , jeżeli przeskanuje w rozszerzeniu .pdf jest wszystko ok... tylko w wordzie, ale w Adobe Acrobat nie można edytować dokumentu, ani nic pisać...:/ .
Co mam zrobić zeby dobrze przeskanowało , i żebym mógł edytować dokument.
Pozdrawiam

#2 Monczkin

Monczkin

Uczestnik HotZlotu

• Użytkownicy
  • 20006 postów

Napisano 16.01.2007 - 11:39

Użyj programu OCR do rozpoznawania tekstu. Nigdy nie uzyskasz idealnej kopii dokumentu w ten sposób.

lozauserbar.jpg
Przeszedłem na XMPP (Jabber). XMPP... e... a o co chodzi?
Z zasady nie udzielam się w tematach łamiących regulamin forum.

#3 Stary Dziad

Stary Dziad
  • Użytkownicy
  • 188 postów

Napisano 16.01.2007 - 12:32

Jeżeli Ci dobrze skanuje do .pdf, to poza OCR, o którym mówi Monczkin, a który może nie dać rady przy słabym skanie, proponuję raczej, żebyś zeskanował do .pdf i potem jakimś konwerterem > http://www.e-pdfconverter.com/ > przestawił plik do .doc i dopiero edytował. :)
Obawiam się, że ryba_82 ma rację - jeżeli obrazek zeskanowany jest jako "obrazek", to tylko tak , jak napisał.

#4 ryba_82

ryba_82
  • Użytkownicy
  • 81 postów

Napisano 16.01.2007 - 12:44

Obawiam się, że skanowanie do pdf polega na przerobieniu skanu-obrazka do pdf-a zawierającego ów obrazek, z nierozpoznanym tekstem. Obawiam sie że jedyne rozwiązanie to zeskanować w rozdzielczości przynajmniej 300dpi, zapisać do jpg, potem rozpoznać w programie OCR, np. Fine Reader, i tam zapisać w formacie Word. Możesz też (jeżeli masz wersję Fine Reader Pro, a nie Sprint, która jest dodawana często do skanerów) rozpoznać tekst w pdf-ie.
Gdy odrzucisz niemożliwe, to wszystko co zostanie, nawet najbardziej nieprawdopodobne, jest prawdą.
A.C. Doyle

#5 robinn1

robinn1
  • Użytkownicy
  • 457 postów

Napisano 16.01.2007 - 13:11

pdf converter pomógl dzieki dziad :)