Jak zmienić miejsce instalacji gier z programu Steam?

Program mam zainstalowany na dysku C: ale tam teraz jest mało miejsca. Wiecie jak mam zmienić miejsce, w które ściąga i instaluje Steam gry?

nie da się steam domyślnie instaluje wszystko w folderze SteamApps (czyli w swoim folderze tam gdzie jest zainstalowany) . co najwyżej możesz zmienić miejsce instalacji steam

Szkoda :confused: ale dziękuję za odpowiedź.

A tam od razu się nie da. To, że się nie wie jak, wcale nie oznacza, że się nie da. Zapamiętaj te słowa, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Skoro gry instalują się do ścieżki

C:\Program Files\SteamApps

(nawet jeśli to nie jest ta ścieżka to załóżmy, że jest), to można użyć linku symbolicznego/junkcji. Najprościej użyć do tego jakiegoś programu. Ja polecam Junction Link Magic. Rozwiązanie zadziała, jeśli Twoje partycje to NTFS.

  • Gdzieś na partycji D:\ tworzysz katalog o dowolnej nazwie - na przykład “games_steam”

  • Wszystkie pliki z C:\Program Files\SteamApps przenosisz do D:\games_steam (tak jest, opcja Wytnij - Wklej)

  • Odpalasz Junction Link Magic i wciskasz Create

  • w polu z lewej strony (junction point) wybierasz katalog C:\Program Files\SteamApps , a z prawej strony (destination) wybierasz D:\games_steam , a następnie wciskasz Create

  • Katalog gier zostanie przemianowany na link do nowej lokalizacji. Domyślnie gry dalej będą się instalować na dysk C, ale pliki fizycznie będą lądować na partycję D.

Dzięki za konkretną i bogatą odpowiedź :smiley: