Jak zrobić z kilku mp3-ójek płytę CD-audio?

Mam parę piosenek w formacie mp3 i chciałbym zmienić ich format żeby po nagraniu ich na płytę. Odtworzyć te piosenki na odtwarzaczy CD w aucie który nie twiera mp3. Na jaki format zmienić te piosenki?? i jakim programem??

Zazwyczaj każdy program do nagrywania posiada opcje Nagraj Płytę audio.Więc co w tym trudnego ?

W Nero masz odpowiednią opcję. Nie pamiętam dokładnie, ale jest coś na kształt “utwórz audio CD”. Wybierasz tę opcję, potem przeciągasz sobie do okienka te mp3 które chcesz mieć na płycie i wypalasz.

można je nagrać WMP ale nie gwarantuje że zagrają, bo odtworzą je radia które są kompatybilne z CD-R/RW

sciagasz program AudioCatalyst 2.1 tam convertujesz piosenki mp3 na wmv czy jak to sie tam nazywa i nagrywasz w nero te przerobione piosenki tam w nero jest opcja nagraj “plyte audio cd”

A niby po co ma przerabiać na wma skoro Nero nagra płytę z plików mp3 bez żadnych problemów. Trochę pomyśl zanim coś napiszesz.

CDex 1.51

Pliki muzyczne na płycie CD Audio są w formacie .wav czyli nieskompresowane i dlatego tak niewiele mieści się ich na płycie w odróżnieniu od mp3. Oprócz tego jest jeszcze “lista” na podstawie której odtwarzacz uruchamia poszczególne utwory. Jest bardzo wiele programów umożliwiających nagranie takiej płyty np. Easy CD-DA Extractor, Nero itd. itd.

Dobra dzięki chłopaki już sobie poradziłem :slight_smile: Utworzyłem CD-Audio w nero w wsadziłem kilka mp3 i wypaliłem płytkę.

Swoją drogą to można to zrobić nawet w tym windowsowym programie do nagrywania :slight_smile: