Jaka jest kara za nie posiadanie karty rowerowej?

Witam

Tak jak w temacie, co grozi osobie, która poruszając się rowerem po drodze publicznej zostaje zatrzymana do kontroli drogowej i ta osoba nie posiada karty rowerowej ?

To zależy od wieku osoby. Osoby powyżej 18 lat już nie muszą posiadać karty rowerowej.

Zapewne grzywna w polskich złotówkach

Ja mam 16, i chodzi mi o osobę w tym wieku :mrgreen:

A konkretniej ile ?

Około 50 zł z tego co pamiętam (kumpel tyle dostał)

Nie pracujesz nie masz dochodów więc policja w większości takich przypadków tylko “poucza” ,jednak “niestosowne” zachowanie sie osoby zatrzymanej może poskutkować mandatem (wysokość uzależniona od “humoru” policji , bo w tym przypadku nie ma określonej stawki bo złamane zostaje kilka przepisów drogowych), mandatem mogą zostać obciążeni opiekunowie. Odmówienie przyjęcia mandatu natomiast skutkuje sprawą w sądzie grodzkim i w takim przypadku sprawa dotyczyć może osób które ukonczyły 15 lat , sąd grodzki naogół odbywa się w takich błachych sprawach zaocznie czyli bez udziału karanego, po otrzymaniu kary można się odwołać lub zastosować do niej.

łee 5 dych to i tak mniej niż bilet miesięczny :stuck_out_tongue: Jest ktoś kto wie to na 100% ( ma " wujka policjanta " ^^ itp.)

To nie jest tak, że nie mam pojęcia jak się poruszać po drogach… po prostu nie posiadam karty rowerowej, a mam dosyć dojeżdzania do szkoły autobusem.

Nie ważne czy rower czy samochód nie masz uprawnien więc nie możesz poruszać sie po drogach publicznych bez osoby dorosłej która posiada takie uprawnienia , jeżeli kiedykolwiek doszło by do kolizji z twoim udziałem choćby nawet nie z twojej winy ale wina będzie zawsze po stronie tego co nie posiada uprawnień.

To w czym problem bezpłatnie ją sobie zrobić w szkole, zamiast bulić mandaty ??

mysle ze bez problemu morzesz jezdzic rowerem bez karty rowerowej. To totalna bzdura. To mniejwiecej tak jakbys przed instalacja jakiegos programu sprawdzal zgodnosc z microsoft, lub czytal 10 stron warunków licencji jakiegos programu i dopiero klikal “akceptuje” ja non stop jezdzilem bez zadnej karty, i nigdy nikt mnie nawet nie probowal zatrzymac… zawsze morzna s… szybko uciekac :stuck_out_tongue:

Niby tak ale prawo jest chyba inne ;] Osoba dorosła aby jeżdzić rowerem po ulicy lub skuterem nie potrzebuje nawet karty rowerowej… masz 18lat możesz jeżdzić bez niczego… co jest trochę głupie bo możesz nie znać przepisów choć fakt że w takim wieku czy chcesz czy nie chcesz to coś tam wiesz na oko jak jeżdzić ;]

A osoby niepełnoletnie … kto by ich sprawdzał… jak ktoś jeżdzi normalnie to raczej nikt go nie będzie zaczepiał… ja jeżdze całe życie bez żadnych papierów itp… i jakoś nikt mnie nigdy nie kontrolował a często szaleje ;] heh szczególnie lubię szybką jazdę w tłumie ludzi :stuck_out_tongue: np w centrum warszawy :stuck_out_tongue: lub nocną jazdę nad wisłą bez żadnego oświetlenia na pamięc :stuck_out_tongue:

Dodam że ani razi na nikogo nie wpadłem ;] no może raz koło domu ale głównie przez % alkoholu we krwi heh :smiley: Po tym zdarzeniu się zresztą nauczyłeś piłeś… nic nie widzisz nie jedz ;D heh

Pierwsze słyszę, że jest darmowa ;o po drugie w szkole nie ma nic takiego… gdzie mogę bezpłatnie wyrobić se ten świstek ?

Ogranicza mnie jeden perfidny odcinek drogi… brak pobocza… i na dodatek często na jej końcu drogówka robi sobie łapanke.

PS

Kask jest obowiązkowy czy tylko dla chętnych ?

obowiazkawy

to już mi się odechciało tej karty…

Mam teraz 17 lat, ale wcześniej w wieku 15-16 lat jeździłem sobie przez wioski do babci na rowerze (ok 10km) bez karty i też raczej szybko jeżdżę pomimo że policja czasami stała w lesie to i tak nie złapali mnie, ruch raczej mały jest

policjanci zazwyczaj sprawdzają tych którzy jeżdżą nieprzepisowo, łamią prawa a jak ich nie robisz to raczej Cię nie złapią, zresztą i tak mam kartę rowerową na stary adres mieszkania i zwykle nie mam żadnej kieszonki przy rowerze a plecaka nie biorę

a co do kasku to lepiej z nim jeździć, zwłaszcza po ulicy

Niby tak, ale co Ci kask pomoże jak wjedzie w Ciebie 15 tonowy tir ? Nie lubię jeździć w kasku, tracę wtedy radość z jazdy na rowerze.

Pokaż mi taki przepis, to ci postawię krzynke browca :stuck_out_tongue:

Kosztuje cię tylko tyle co zrobienie zdjęcia.

Każda szkoła ma taki obowiązek.

W szkole

No to się wypytam w szkole.

darmowa jest w szkole gimnazjum czy podstawowka

wyciag z przepisów: http://rowerowe.net/content/view/19/101/

rzeczywiscie kasku nie trzeba nosic, nigdzie nie znalazlem, zwracam honor Fiesta

proponuje hulajnoge lub rolki