Jakie książki czytacie, jakie polecicie? (ogólna dyskusja)

Cześć. Jakie książki ostatnio czytaliście, jakie macie zamiar, jakie byście polecili przeczytać, jakie nie? Dlaczego? Co sądzicie o czytaniu książek?

Ostatnio: Barbara Rosiek: Pamiętnik narkomanki - OK; Kokaina- nudna, Byłam schizofreniczką - średnia

Teraz Ian Wilson Życie po śmierci. Zamierzam czytać My dzieci z dworca Zoo. Ciekawa jest? Czytał ktoś? Czy raczej taka ciężka do czytania, że nie da się czytać?

Nie polecam: Dan Brown, słabe książki i nudne moim zdaniem m.in. Kod da Vinci, film też do niczego, dawno już byłą i książka, aczkolwiek, dopiero znalazłem na nie czas. Poruszam to, bo ostatnio przerabiałem i do niczego.

Kiedyś nie lubiłem czytać książek, uważałem, że są nudne, i to strata czasu i czytają tylko kujony… Acz wpadła mi w rękę jedna druga książka i się wciągnąłem. Dość ciekawa sprawa, poszerza horyzonty, zabija czas, można się czegoś nauczyć i dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

Ja polecam oczywiście klasyk czyli Ojciec Chrzestny

polecam książki związane z programem Top Gear… fajne jest w nich to, że choć pisane są przez osoby zajmujące się głównie motoryzacją, to osoby niezainteresowane czterema kółkami też znajdą tam coś dla siebie ;D

polecam “Jedyna Szansa” Harlan Coben’a (naprawdę super wciągająca książka)

polecam też książkę Marylin’a Manson’a pt. “trudna droga z piekła” <-- jak wiadomo muzyk ten jest uważany za jakieś totalne dziwadło i paskudę dzięki wspaniałym plotkom… ale naprawdę książka warta polecenia jak i sama muzyka :D:D

a o czytaniu książek sądzę to że jeżeli ktoś znajdzie książki w swoim typie (dla siebie, wg swojego gustu) to czytanie będzie równie ciekawe jak oglądanie dobrego filmu lub granie w dobrą wciągającą grę :smiley:

ja tak miałem w przypadku Ojca Chrzestnego i Jedynej Szansy :smiley: wolałem czytać niż oglądać TV albo grać na kompie :smiley:

Co do filmów, to filmy mnie nudzą. Nie wciągają tak. Zazwyczaj każdy jest smętny. Jest parę gatunków: Horrory, komedie, filmy akcji i jakieś porządne jak Shrek Epoka Lodowcowa, to były hity dość śmieszne. A romantyczne to takie nie za bardzo. Polskie komedie są nawet dobre.

A książka: My dzieci z dworca Zoo, czytał ktoś, godna polecenia?

Słyszałem o nich nie jaki Clarkson je pisze. O czym one są?

MI bardzo podoba się seria Pan Samochodzik :slight_smile: :smiley:

Szkoda tylko, że lektury szkolne są zazwyczaj nudne. Jedyna ciekawa literatura szkolna, to lagrowa, z czasów II wojny i okupacji. Takie jak Borowski i Grudziński. Inne to dno, nie wiem po co je przerabiać. I dziwić się czemu ich nie czytają. Nigdy nie lubiłem lektur szkolnych. Ten marny Pan Tadeusz, Nad Niemnem czy nawet Dziady. Nie wiem czym tu się zachwycać, i czym zachwycają się nauczyciele, czemu z takim zapałem je omawiają. Marne nic nie warte tanie książki.

np “Świat wg Clarksona”… opisane są tu przeróżne rzeczy widziane oczami Clarksona :smiley: komentarze na dany temat… nie jest to książka, która w sobie zawiera jakieś opisy poszczególnych samochodów

krótka recenzja z Empik

"Świat według Clarksona to tryskająca humorem książka, w której jak zwykle niepoprawny Clarkson dzieli się z nami swoim spojrzeniem na pełen absurdów świat. Z charakterystyczną dla siebie ironią bezlitośnie obnaża bezsens wielu aspektów życia we współczesnej cywilizacji.

Z książki dowiemy się, jak funkcjonuje psychika mężczyzny, dlaczego nie warto być milionerem i jak polować na lisy używając radzieckiego noktowizora. Clarkson wyjaśni, dlaczego powinno nam być żal Concorde’a i zniechęci nas do posiadania prywatnego basenu. Zdradzi nam, czy lubi Niemców i Unię Europejską oraz opowie, jak opiekował się trójką swoich dzieci pod nieobecność żony."

Przeczytałem całą (!) serię tak z 5 lat temu :smiley: dawne czasy…

Jesli ktoś lubi fantastyke to zdecydowanie polecam książki Sapkowskiego, w szczególności “Wiedźmin” i “Boży Bojownicy”

Mówcie o lekturach co chcecie, ale na pewno niektóre są fajne. Mi się okropnie podobali Krzyżacy, natomiast Quo Vadis średnio, ale też w miare.

Lektury typu Harry Potter to strata czasu, można to przeczytać dla przyjemności a nie przerabiać w szkole

Ja czytałem:

  1. Kaligula

  2. Wiedźmin

  3. Harry Potter (wszystkie części)

  4. Władcę Pierścieni (wszystkie części)

… i wiele innych ale nie chce mi się pisać … te oczywiście polecam … :smiley: :slight_smile: :-o :? :frowning:

A ja polecam Stanisława Grzesiuka “Boso ale w ostrogach”- książka która mnie zachwyciła i rozbawiła dawno temu (chyba jak byłem w waszym wieku). Jeżeli i Was zachwyci to, są następne części; “Pięć lat kacetu” i “Na marginesie życia”( i najlepiej czytać w takiej kolejności ). Życzę przyjemnej lektury ( a myślę że będzie przyjemna). :smiley:

Słowacki wielkim poetą był. :lol: Dla fanów fantastyki polecam Malowanego Człowieka Petera V. Bretta, może nie czytam dużo, ale stworzył coś nowego, tego brakuje od pewnego czasu książką z gatunku.

ostatnio przeczytałem i polecam “Świat według Dziada” Henryka Niewiadomskiego :smiley:

Ci którzy są choć troszkę zainteresowani sprawami “mafii” polskiej :smiley: Pruszków i Wołomin :smiley: będą zachwyceni tą książką

ja bardzo polecam :smiley:

Przez podstawówkę i gimnazjum przeczytałem kilkaset książek i komiksów. Od liceum do dziś - żadnej. Nie ma czasu.

Moje ulubione to:

  • Wojna i pokój

  • Trylogia Sienkiewicza

  • Seria Trzech Detektywów

  • Muminki

  • i wiele innych

A ja może zaproponuję nieśmiało coś z innej beczki .

Rudolf Kippenhahn " Tajemne Przekazy " :smiley: . Czytałem dość dawno . Książka popularnonaukowa o sposobach szyfrowania wiadomości od czasów najdawniejszych po współczesne . Bardzo ciekawa , lekko napisana .Nie wiem czy można ją kupić , ale w bibliotekach powinna być .

I poleciłbym książkę popularnonaukową mojego ulubionego naukowca Richarda Dawkinsa " Samolubny gen ". Napisał i inne , ale ta jest chyba najprostsza w odbiorze i jedną z jego najważniejszych .

Bardzo lubię książki Mika Waltari . Moją ulubioną , czytałem kilka razy jest " Egipcjanin Sinuhe " . Powieść historyczna . Akcja osadzona jest w starożytnym Egipcie . Można ją przeczytać niemal jak książkę przygodową . Zresztą takie są prawie wszystkie powieści Waltariego .

I z popularnonaukowych polecałbym jeszcze Lawrence M. Krauss " Fizyka podróży międzygwiezdnych " Znakomite obalenie mitów i przekłamań w filmach SF . Np wyjaśnienie , co by się stało , gdyby na orbicie ziemi zaparkował statek obcych z filmu Dzień niepodległości .

Z lekkiej lektury polecam:

Jacka Piekarę i jego cykl o Inkwizytorze,reszta też niczego sobie.

Maję Kosakowską-“Siewca wiatrów”

Wyżej wymieniony Sapkowski-wszystko jest rewelacyjne.

Cizia Zynke-“Złoto”,tutaj nie jestem pewien czy dobrze napisałem imię i nazwisko autora.

Po za tym polecam eksperymentować z lekturą,nie bać się otworzyć czegoś co wydaje się być nie ciekawe,można się mile zaskoczyć.

Ja polecam coś z thrillerów np:

Zegarmistrz - Jeffreya Deavera

Cień - Codyego Mcfadyena

Chemię śmierci -Becketta

trylogia christophera paolini eragon,najstarszy,brisingr!bedzie tez czwarta czesc tylko k i e d y ! ?

Dodane 08.08.2009 (So) 15:04

czytam ODDECH DIABŁA davida gilmana ale nie sugerujcie sie tytulem.jak dla mnie akcja toczy sie zbyt wolno i łatwo przewidziec co wydarzy sie w nastepnym rozdziale.

Dość ciekawa książka. Nie jest aż tak ciężka, żeby nie dało sie czytać :slight_smile:

Ze swojej strony polecam to:

Stephen King - Sklepik z marzeniami

Harlan Coben - Niewinny

Jeffrey Deaver - Panieński grób, Tańczący Trumniarz i Dwunasta Karta.

A ja mam zastój w czytaniu od miesiąca, i nie mam co czytać. Ostatnio co przeczytałem to 49 Opowiadań, Hemingwaya. I teraz nie wiem za co się wziąć.

JA tam lubie czytać książki (no może oprócz lektur), Ostatnio przeczytałem Labirynt Kate Moss, całkiem fajna książka, oczyiście moim bogiem jest King! BaRDZO DOre książki pisze. Z nudów nawet charlekina dam radę przeczytać (można się zataczać z śmiechu hahha),

Ja ostatnio przeczytałem “Sknocony Kryminał” Stanisława Lema, a teraz czytam Jego “Pamiętnik Znaleziony W Wannie” :slight_smile: .