Jakie są repozytoria aktualizacji Ubuntu

Przede wszystkim cześć! Mam taki problem, że chciałem mieć program, co do aktualizacji którego, potrzebowałem ręcznie dodać repozytoria do listy. Nie działały, więc chcąc się pozbyć komunikatu o tym, przy każdej aktualizacji, usunąłem nie te repozytoria. :lol: W rep. usuniętych znalazły się te, dla Ubuntu , i nie aktualizuję teraz systemu. I tu moja prośba: może ktoś podać te adresy, co trzeba podać w ustawieniach Menedżera aktualizacji? Byłbym wdzięczny, jakby ktoś mógł podać polecenia do terminalu, ale jak będą same adresy, to też będzie dobrze.

PS: korzystam z Ubuntu 10.10.

Tutaj są podane oficjalne “podstawowe” repozytoria Ubuntu:

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=37494 .

Jeśli coś doinstalowujesz z innego nieoficjalnego repozytorium to potem wystarczy go tylko zahaszować w pliku /etc/apt/sources.list, żeby się coś nie posypało z powodu niezgodności albo konfliktów pakietów.

przy częstych zmianach wersji softu przydatnym może okazać się narzędzie

deborphan

@Fix00sir

Zgadza się, tylko czasem naprawdę lepiej sprawdzić w Synapticu, czy jakiś pakiet nie ciągnie za sobą np. połowy KDE. Analogicznie dla rpm-owatych jest rpmorphan.

Albo przy pomocy apt-get przeprowadzić symulację usuwania. Osobiście radzę uważać z używaniem deborphana, co prawda pokazuje osierocone ale po ich usunięciu mogą pojawić się kolejne pakiety osierocone, potem kolejne i kolejne, a po jakimś czasie system ma prawo się nie uruchomić :slight_smile:

Pozdrawiam!