Kamerka wyłącza obraz na Skypie

Problem polega na tym ,że na laptopie wnuczki Samsung NP 300E5C-S03PL dzieje się dziwna sprawa.Wszystkie sterowniki jak i system Win 7 Home Premium/zainstalowany na partycji ukryte/ są zainstalowane prawidłowo ale…

 

Po połączeniu się na Skypie z innym użytkownikiem wszystko działa dobrze do chwili kiedy zostaje włączona kamerka.Głos jest bardzo dobry ale kamerka wyłącza obraz.Laptop ma dopiero 7 m-cy.Co można tu zmienić?

Obraz się wyłącza w całym laptopie czy jest czarny obraz z kamerki ?

Po włączeniu kamerki obraz z kamerki zanika a jakość połączenia jest bardzo niska.

Sterowniki do kamerki i grafiki zainstalowane ?

 

http://www.samsung.com/pl/support/model/NP300E5C-S03PL-downloads - sterowniki

Tzn. dodatkowo nic nie było instalowane.Tak jak zainstalowałem system po kupnie laptopa z ukrytej partycji tak jest do dziasiaj.może faktycznie zainstalować nowsze sterowniki chociaż jak wchodzę w właściwości kamerki to informacja jest ,że sterowniki sa aktualne.

 

Sterowniki wgrane po recovery systemu są dobre, ale czasami jest potrzebne uaktualnienie ich do nowszych wersji. Spróbuj zaktualizować sterowniki do grafiki oraz kamerki.

Hej,

A może łącze internetowe jest bardzo słabe i włączenie kamerki jeszcze bardziej je obciąża? To tłumaczyłoby pogorszenie się jakości rozmowy. Jak szybkim łączem dysponujesz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

6 G- ale na innym laptopie wszystko jest bardzo dobrze i nie wyłącza się obraz.

Hej,

A w jakiej jakości jest rejestrowany obraz w kamerze? Wiesz, jak to sprawdzić?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Własnie przed chwilą próbowałem sie połączyć i nadal to samo. Kiedy nie używam kamerki skype działa bez zarzutu ale gdy tylko włącze kamerkę net siada całkowicie.Jest informacja ,że połączenie internetowe nie działa.

Dodane

Nawet rozłącza sie gdy mam komp stacjonarny i laptopa kolo niego.co jest?

___________________________________________________________________________________________

Proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Rozumiem, że w takiej sytuacji w ogóle nie ma dostępu do sieci? Przeglądarka też nie działa?

  • A komputer stacjonarny jest połączony z routerem kablowo czy bezprzewodowo (po WiFi)?
  • Włączenie kamery na laptopie wyłącza internet na komputerze stacjonarnym? Czy wystarczy kamerę wyłączyć, by przywrócić dostęp do sieci czy konieczne jest resetowanie routera?

Pozdrawiam,

Wygląda,że to problem routera lub netu.

 

Może wystarczy na wyłączonych kompach, zresetować router (i modem jak jest), czyli wyjąć z niego wtyczkę zasilania i wtyczkę sygnałową ( jak Vectra to samo zrobić z modemem) na 10 minut, potem włożyć wtyczkę sygnałową (Vectra lub router) i zasilanie (Vectra i router) i niech się wszystko wstroi w sieć i sprawdzić działanie na samym laptopie.

Spró_bował_em dzisiaj tak: podłączyłem lapka pod kabel od routera -ustawiłem drugi laptop w innym pokoju z netem bezprzewodowym.

 

Gdy włączyłem skype to wszystko jest cacy do czasu nawiązania łączności z tym drugim lapkiem.Po kilku sekundach laptop na kablu/samsung/ rozłącza sieć ale tylko u siebie a na drugim laptopie poł_ączenie działa bez zarzutu i mogę sobie przegłądać co chcę._

_sytuacja na samsungu wraca do normy po wył_ączeniu skype.Tyle na tą chwilę.Pozdrawiam odpowiadających.

To weź odinstaluj obecną wersję Skype, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart laptopa i zainstaluj najnowszy Skype i sprawdź.

 

Uaktualnij system w laptopie do najnowszego.

 

Sprawdź wirusy.

 

EDIT:

 

I zrób,co napisałem wcześniej.

Więc odinstalowałem starego skype -sprawdziłem system ccleanerem,wyczyściłem rejestr i  zainstalowałem na nowo skypa.

I niestety sytuacja nie poprawiła  się.Wszystko jest dobrze do czasu gdy jest wyłączona kamerka.Rozmowa bez kamerki nie sprawia

kłopotu.Resetowałem router i nic.Laptop jest na gwarancji ale nie wiem czy to podlega pod gwarancję więć wyślę chyba zapytanie do serwisu samsunga.

A weź laptopa i podłącz go do innej sieci i sprawdź?

 

Zapytać zawsze warto?

Podłączyłem u kolegi i wszystko śmiga bo ma lepszego neta.Tylko dziwi mnie to ,że na innych laptopach wszystko u mnie chodzi a na tym samsungu nie.

No to mówiłem, że router lub net za słaby? uszkodzony?

Ale ciekawe ,że inne laptopy działają bez zastrzeżeń.

Jaką masz prędkość internetu?

 

Wyznacznikiem sprawności laptopa i Skype jest jego praca na innej sieci. W serwisie podłączą pod swoją  sieć i bedzie OK, zapłacisz za usługę i powiedzą Ci to co ja.

 

Może oprogramowanie jak i kamerka laptopa wymaga wyższego transferu danych do poprawnej pracy.