Karta sieciowa utrudnia start komputera

Krótka specyfikacja na początek:

Płyta główna: Intel DP35DP

Procesor: Intel Core 2 Duo E84000

Karta sieciowa: była zintegrowana jednak uległa awarii wraz z zasilaczem od Routera dlatego wyłączyłem ją w BIOS’ie i użyłem zewnętrznej 3Com 3C2000-T Gigabit Adapter

Ostatnio pojawił się problem z uruchamianiem mojego blaszaka. Po wyłączeniu nie reagował na guzik „power” pomagało wyciągnięcie kabla ethernet i wsadzenie go z powrotem ten sam efekt przynosiło wyłączenie i ponowne włączenie zasilania. Po tym zabiegu komputer uruchamiał się normalnie.

Próbowałem z tym coś zrobić we własnym zakresie:

-użyłem innego kabla sieciowego (bez skutku)

-przełożyłem kartę sieciową do innego wejścia PCI jednak nic to nie zmieniło.

-W BIOS’ie użyłem opcji Load Default Settings i z powrotem wyłączyłem zintegrowaną kartę sieciową. Po tym zabiegu problem się pogorszył: nie pomaga już wyciąganie kabla sieciowego lecz muszę wyłączyć zasilanie. Do tego komputer nie wystartuje za pierwszym razem lecz kilkakrotnie przywita mnie Dark Screenem z losowymi kolorowymi elementami:

ChomikImage.aspx?e=U6-XgXu6UTVv_zrlgzTea0TTJ1CoDxnEoOSCBhFB0nZqdIYTtgDq3yEZ6y6GA0_CeH9myNCmarwZ4TBqqt4ftKo5Cl1iYMSTJgQpdAT4cRI&pv=2

Dodam że wcześniej kilka razy używałem opcji Load Default Settings i nie miało to negatywnego wpływu na komputer. W BIOS’ie zmieniałem zaś tylko kolejność Bootowania, uruchamiałem Bootowanie z USB oraz wyłączałem wspomnianą już zintegrowaną kartę sieciową.

Komputer poprawnie wybudza się ze stanu wstrzymania, po uruchomieniu nie ma problemów z dostępem do Internetu.

A próbowałeś go uruchamiać bez zakupionej przez ciebie karty ? :?:

Bez karty sieciowej również stawia mi dark screen z jakimiś kolorowymi znaczkami.

EDIT:

Wyciągnięcie karty sieciowej powoduje że po wciśnięciu guzika “Power” mam od razu reakcje, dalej jednak po moich kombinacjach w BIOS’ie komputer muszę uruchamiać kilka razy.