Komputer się zawiesza

Witam,mam od niedawna pewien problem,mianowicie mój komputer się zawiesza tzn mysz,klawiatura nie reagują,obraz na monitorze jest zamrożony oraz dioda na obudowie komputera przestaje migać,następuje to w losowych odstępach tzn czasem co kilka godzin,czasami kilkanaście,ciężko stwierdzić tak naprawde kiedy,ani razu nie stało się to w grze,zazwyczaj kiedy miałem otwartą przeglądarke albo steama.Temperatury myślę ,że są w normie są w normie ,około 31-36C w stanie bezczynności w stresie czyli w najnowszych grach maksymalnie 50C Zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej,niestety problem nadal występuje. Posiadam Windows 7 Home Premium 64 bit Proszę powiedźcie mi co mam zrobić,jakie logi (informacje) dostarczyć ponieważ bardzo irytuje mnie ten problem. przepraszam za błędy jezykowe (jeśli są),jestem dyslektykiem.

Uruchom-http://www.dobreprog…dows,27691.html - wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

Przed chwilą odpaliłem Crysis 3 (Origin),cały system się zawiesił włącznie dźwiękiem.I tak non-stop.Inne gry uruchamiają się normalnie.Problem w tym ,że tą grę pobrałem kilka dni temu kiedy już problem występował.

 

Systemowy,tutaj mam wszystkie aplikacje z systemem.

 

Dysk z Grami,tam gdzie  Crysis 3 wywołuję crash systemu.Mam nadzieję ,że dysk nie jest na wymiane.

 

 

Mam jeszcze 3 dysk ale tam trzymam tylko kopie zapasowe plików.Stan dobry.

 

Właśnie zauważyłem ,że komputer przestaje odpowiadać po konkretnych czynnościach np. instalacja pewnego programu (przy końcu instalacji),uruchamianu pewnej gry… Bardzo mnie to dziwi. Postaram się przeinstalować system kiedy to możliwe,aczkolwiek wolałbym tego uniknąć.

Systemowy wygląda na OK

Dysk WDC-Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk d: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.Najlepiej kilka razy. C5-Parametr ten określa liczbę sektorów niestabilnych (oczekujących na remapowanie).

Po tym pokaż wyniki testu S.M.A.R.T dla dysku- WDC

Sprawdz po odłączeniu dysku- WDC- jak system będzie działał

 

Wynik skanowania.Później odłączę dysk i zobaczę czy problem ustąpił.

Odłączyłem tamten dysk,niestety komputer nadal przestaje odpowiadać.W takim co może być przyczyną? 

Nie ma takiej potrzeby,jest już okej,postawiłem system na nowo i wszystko śmiga.Dzięki za pomoc.