Kontroler magazynu masowego

Użytkuję laptopa HP nx5000. Po wymianie dysku twardego na nowy (poprzedni miał uszkodzone sektory) menadżer urządzeń wykazuje brak sterownika kontrolera magazynu masowego. Ponieważ komputer odkupiłem z drugiej ręki nie dostałem płyty CD ze sterownikami producenta. Z witryny HP ściągnąłem brakujące sterowniki dla innych urządzeń ale z tym kontrolerem nie mogę sobie poradzić. I tak jestem zadowolony że poradziłem sobie z wymianą dysku i jak widać komputer chodzi. Czy ten kontroler jest ważny ? Nie mam żadnego doświadczenia w konfigurowaniu sprzętu, żaś komputerem dotychczas posługiwałem się jak liczydłem do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. W tym jestem rzeczywiście dobry. Liczę na pomoc :frowning:

Podaj parametry sprzętu

Zobacz

http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/255581.aspx

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76901

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=kon … sowego&lr=

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=kon … owniki&lr=

nie wiem jakie parametry mam podać

laptop HP compaq nx 5000

dysk twardy 40 Gb

:frowning:

Złączono Posta : 02.06.2006 (Pią) 1:39

System operacyjny Windows XP Home

A spróbuj tak wejdź do menadzera urządzeń i odinstaluj ten kontroler i restart lapa i system zainstaluje ponownie,gdyby się pytał o sterownik ma wyszukać automatycznie systemowe z XP i zobacz.

Dziękuję JNJN za zainteresowanie tematem

Śledzę go w różnych miejscach i wiem że nie tylko ja mam z tym problem

Zrobiłem wszystko jak mi poradziłeś. Po restarcie system znalazł nowy sprzęt, kreator dodawania sprzętu poprosił o uruchomaienie internetu aby wyszukać odpowiedni sterownik, lecz go nie odnalazł. Wszystko wróciło do poprzedniego stanu tzn żółte ? w menadżerze.

Domyślam się że system szuka sterowników w witrynie Microsoft, a mój sterownik powinien być dostarczony przez producenta sprzętu. Doczytałem się że że jest to związane z płytą główną.

Na stronie HP nie mogę doszukać się niczego co kojarzy się z tym kontrolerem, przecież nie napiszą wprost że to jest ten sterownik.

W zasadzie komputer chodzi więc nie powinienem się tym specjalnie przejmować, ale gryzie mnie że mam coś nie do końca załatwione. :frowning:

Pozdrawiam

MIŁOSZ

Prawdopodobnie to to,ściągnij i zainstaluj:

TU

Wszystkie stery do lapa:

STERY

Dziękuję Ci za pomoc i dobre rady.

Niestety prawidłowe zainstalowanie wskazanego steru nie rozwiązało mojego problemu - kontroler magazynu masowego nadal ma żółte ?

Wskazaną stronę znam, bo wcześniej ściągałem inne sterowniki np karty dźwiękowej, katy sieciowej, lecz to było prostsze.

Z listy sterowników nie potrafię dopasować odpowiedniego. Cy instalować kolejno wszystkie aż rozwiążę problem. Cuję się jak ślepiec.

Masz rację - czytanie i szukanie nie boli - więc będę czytał aby to co mam zrobić, było celowe a nie na chybił trafił. W końcu jestem samoukiem. :slight_smile:

Pozdrawiam

MIŁOSZ

Problemem może być sam dysk lub jego niedopasowanie z kontrolerem płyty lub biosem,a nie brak sterowników - ponieważ dysk pracuje poprawnie - może aktualizacja biosu płyty.

Spróbuj ewentualnie z poziomu menadzera urządzeń PPM na kontrolerze i właściwości i tam pokombinować z ustawieniami - albo nic nie robić i tak zostawić.

Aktualizacja BIOS-u to ryzykowna sprawa

Zamieniłem uszkodzony dysk MK 4025 GAS TOSHIBA

na nowy SAMSUNG MP 0402 H

Co to jest PPM ? Nie mam czegoś takiego w menadżerze.

W Wikipedii doczytałem się że do magistrali SCSI poprzez kontroler podłączony jest jeden komputer oraz urządzenia pamięci masowej (dyski twarde oraz napędy taśmowe). Podczas instalowania systemu komp. pytał czy chcę zainstalować sterowniki SCSI producenta. Czy wówczas należało podać te sterowniki z płyty CD ? Może wówczas popełniłem błąd ?

A nic nie robić mogę zawsze.

Pozdrawiam

MIŁOSZ :slight_smile:

Prawy Przycisk Myszy

Mogłeś to zrobić. Najczęsciej producent dodaje lepsze steorniwki niż teo dołącozne od Windy.

Miałem podobny problem. Tylko sprawa jest taka u mnie to nie był dysk twardy (jak też na początku podejrzewałem), tylko kontroler od czytnika kart pamięci (w moim przypadku Texas Instruments), więc radzę poszukać w innych miejscach.

Jeśli u mnie to nie był dysk twardy to najprawdopodobniej nie jest też u Ciebie. Radzę zobaczyć czy są wszystkie sterowniki do innych urządzeń.

A dysk masz Sata, czy Ata.

Może faktycznie spróbuj tych sterów.

TU

Dysk ATA bo to jest laptop HP compaq

 Skiff – jesteś geniuszem komputerów – TO BYŁO TO

 NjNj – podziwiam twoją wytrwałość w podpowiadaniu różnych rozwiązań – sterownik Texas był właściwy

Przy okazji trochę poczytałem i czegoś się nauczyłem. Wiem gdzie szukać pomocy w trudnych sprawach. Dziękuje za pomoc.

A swoją drogą w menadżerze obserwuję występowanie kilkakrotne takich samych urządzeń:

  • Baterie - Bateria Microsoft – 2 x

  • Karty graficzne – Intel® … Graphics Controler - 2 x

  • Karty PCMCIA – Texas Instruments CardBus Controler – 2 x

  • Główny koncentrator USB - 4 x

  • Monitor Plug and Play - 2 x

  • Urządzenie interfejsu HID - 2 x

W urządzeniach systemowych

  • Chłodzenie ACPI - 4 x

  • Strefa termiczna ACPI – 3 x

  • Zasoby płyty głównej – 3 x

Nie instalowałem wielokrotnie tych samych sterowników ale coś mogło się dziać bez mojej wiedzy ?

Dziękuję za wszystko pozdrawiam

MIŁOSZ :smiley:

Tak ma być.

Witam. JA tez mam problem z kontrolerem magazynu masowego. Moja płyta główna to GIGABYTE GA-K8U niestety nie mam płytki CD która była dołączona do płyty głównej. czy możecie znaleźć jakieś sterowniki dla mnie, na stronie GIGABYTA nie mogę ściągnąć żadnego sterownika. POMOCY

CodI a może po prostu nie chce się szukać. Wystarczy ~20 sek.

GA-K8U

Da radę pobrać.

Jak już wcześniej napisałem w moim przypadku był to brak sterowników Texas Instruments Cardbus Driver które pobrałem ze strony :

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … 135&mode=3

może i u Ciebie powiedzie się, a jeżeli nie zawsze możesz usunąć

Pozdrawiam MIŁOSZ :slight_smile:

mam ta samą plyte i rozwiazaniem jest wgranie sterownikow do chipsetu

sterowniki znajdziesz na gigabyte.pl mnie to przynajmniej pomoglo. a co to tego hp compaq to cos mi sie zdaje że tez nie ma zainstalowanych sterownikow do chipsetu. Narazie trzymta sie.