Laptop Samsung - wysokie temperatury?

Witam, oczyszczam laptopa rodziców z syfu itp. i zauważyłem, że wiatraki laptopa pracują bardzo głośno i cały czas na maksymalnych obrotach przy normalnym użytkowaniu (intenet, office). Zainstalowałem dla testu Call of Duty 4, pograłem parę minut i laptop jest tak gorący, że ręki nie można przyłoży (głównie od spodu). Poniżej wklejam screen z HW. Chciałem wymienić pastę na procesorze, ale żeby się do niego dostać muszą rozkręcić praktycznie cały laptop (jest dostęp tylko do pamięci i dysku). Model laptopa Samsung R540 - i3 380M, HD5470, 4GB RAM. Dodam, że laptop ma już około 5 lat i od tej pory nie był czyszczony. Czy temperetury są za wysokie? Pozdrawiam i liczę na pomoc.

post-97861-0-35317800-1429991961_thumb.j

Tak temp. są strasznie wysokie. Jak nie czujesz się na siłach oddaj do czyszczenia i wymiany pasty na CPU i GPU.

jeszcze trochę i byś jajecznice na dolnej obudowie zrobił :slight_smile: musowo czyszczenie układu chłodzenia, i wymiana past na CPU I GPU, ewentualnie termopada jak by był na grafie  :slight_smile: cały proces zakończył bym kupnem podstawki chłodzącej.

widziałem wieksze piekarniki chyba że ta temp jest w spoczynku to najlepiej zrobić to jak najszybciej czyszczenie wentylatorów i radiatora i nowa pasta i temp spadną o 20-30 stopni przy dobrej pascie.

Pastę bez problemu wyminił bym sam, ale cholernie ciężko się dostać czy do procesora czy grafiki. Będę jeszcze próbował, a jak nie to oddam do serwisu.

 

Daj to do serwisu, jak znam szajsunga to tak jak w moim rf510 jest tam pierdyliard łamliwych zatrzasków. Kurzy się to strasznie. Po 3 latach oddałem na przylutowanie nowego gniazda zasilania, serwis nie robił wymiany pasty, ale mimowolnie przeczyścił. Skutek- 30 stopni w dół.