Laptop się nie włącza

Witam. Mam pewien problem. Posiadam laptopa z windowsem 8 i dotychczas było wszystko ok. Dzisiaj zauważyłem, że jest aktualizacja, więc zacząłem wykonywać tą czynność. Trochę musiałem poczekać żeby na końcu otrzymać komunikat: “Nie można ukończyć instalacji aktualizacji Wycofywanie zmian Nie wyłączaj komputera”. No to czekam i ekran zrobił się czarny. Pomyślałem że to po prostu ekran się wygasił i tak też było. Uznałem że skoro tak się stało to czekam zbyt długo a jako że nie jestem cierpliwy to wyłączyłem laptopa. Teraz jest ten komunikat cały czas i wyłączyłem jeszcze parę razy, ale to nie przyniosło rezultatu. Nie wiem co mam z tym zrobić, proszę o pomoc, z góry dziękuję za odpowiedź.

Uszkodziłeś system przerywając proces instalowania/deinstalowania aktualizacji.

I co teraz? Trzeba będzie system zainstalować od nowa? 

EDIT 17:27: Stało się tak samo jak przed chwilą.

EDIT 17:47: Znowu stało się tamto, postanowiłem wyłączyć laptopa bo nie chcę mi się cały czas na niego gapić.

Co mam teraz robić? Bardzo mi zależy na opcji, która nie będzie się wiązała z wizytą u informatyka, bo to jest laptop mojej mamy a jeśli będzie trzeba instalować od nowa system i stracę wszystkie pliki to będzie koniec świata.  :frowning: