LED 200 Hz vs Plazma 600 Hz co obecnie lepsze?

Co jest lepsze telewizor LED 200 Hz czy Plazma 600 Hz??

To bez znaczenia bo ludzkie oko nie jest wstanie wychwycić przetwarzania klatkowegu już powyżej 80Hz.

200Hz czy 600Hz czy nawet 10000Hz nie robi różnicy bo to chwyt marketingowy czyli tak zwane przesunięcie w fazie poszczególnych baniek plazmowych w takim TV.

Nie daj się nabrać i inwestuj w nowe technologie które dają odczuwalne wrażania.

Jak kolega wyżej wspomniał ludzie oko wychwyca do ok 80Hz, 600Hz w plaźmie to naciągany chwyt marketingowy, weź telewizor LED na pewno wyższy kontrast niż w plaźmie, cieńszy, żywsze kolory.

Zgadzam się z poprzednikiem.

Zamiast inwestować w Herce zainwestuj w technologie LED bo jest na prawdę bardziej godna uwagi niż 600Hz.

Oto właśnie mi chodziło, chciałem wiedzieć na czym obraz jest lepszy, więc jednak wybiorę LED tym bardziej, że wspiera MPEG-4 do obsługi telewizji cyfrowej :smiley:

Ale czy LED ma tę samą wadę co LCD, która jest widoczna na tym zdjęciu??

Najważniejszą cechą paneli OLED jest to, że są one same z siebie źródłem światła. Z tej ich podstawowej właściwości wynika kolejna ich istotna cecha - niewielka grubość, związana z brakiem tylnego podświetlenia. Inną właściwością, tym razem związaną z użytymi do jej produkcji materiałami, a mianowicie elektroluminescencyjnymi organicznymi polimerami jest niewielki pobór prądu sięgający zaledwie miliwatów. Zastosowane w OLED-ach polimerowe materiały, brak tylnego podświetlenia i polaryzatorów sprawiają, że matryce te odwzorowują bardzo wiernie kolory. Barwy są żywe i nasycone. Doskonale oddane są także przejścia tonalne, a odwzorowywana przestrzeń barwna jest jedną z największych jakią dysponują uirządzenia do wyświetlania obrazów. Co ważne niskie czasy odświeżania, poniżej 10 milisekund oraz to, że nie ma tam potrzeby stosowania polaryzatorów sprawiają, iż nie występuje w panelach OLED efekt smużenia, a kąt widzenia to niemal 180°.

Ja nie pytałem o specyfikację tv OLED poza tym jest różnica między LED a OLED, LED to LCD podświetlane diodami a OLED to już tv poświetlane diodami z matrycą organiczna i niema ich jeszcze w sprzedaży-pojawią się dopiero w 2012 roku. Ja się pytam co ma lepszy obraz LED 200 Hz czy Plazma 600 Hz, i czy występuje na LED ten efekt uboczny jaki jest przedstawiony na tej stronce z porównaniem Plazma vs LCD (zwykłe bez LED)

Od niedawna mam tv Samsung LE-46B750 (LCD, 200 Hz), obraz jest bardzo ładny, nie widać żadnych nieprawidłowości przedstawionych na tamtym zdjęciu, jednak plazma powinna mieć lepszy obraz (bardzo podobał mi się obraz w Pioneerze PDP-LX5090h) ;p To 600 Hz to tylko chwyt marketingowy jak już wspomniano :slight_smile:

Efekt smużenia występuje na każdym panelu LCD. Nie ważne czy jest o ekran telefony, TV, PC.

Tu masz racje. Telewizory plazmowe nie mają za dobrej jakości obrazu. Niekiedy gorszy od paneli LCD, no ale płacisz za technologie plazmową a jest ona ciągle droższa w wytwarzaniu niż panele LCD.

Czyli lepiej opłaci się LED tak?? :smiley:

Tak obecnie LED ma najlepsze właściwości obrazu, oczywiście do czasu pojawienia się OLED

Oj moim zdaniem jest lepsza. Najlepiej przejdź się do sklepu RTV i porównaj.

Na plazmach jest lepsza czerń, nie ma smużenia etc.

Jest lepsza od LCD ale niestety nadal słaba jak na ludzkie oko.