Skocz do zawartości

r   e   k   l   a   m   a

Zdjęcie

Legalne pobranie Windows 7 Home Premium

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 0rlan18

0rlan18
  • Użytkownicy
  • 84 postów

Napisano 17.12.2011 - 21:48

Witam! Dzisiaj zakupiłem laptopa Toshiba Satellite L750D-15F i dostałem klucz seryjny do Windows 7 Home Premium. Niestety, panowie ze sklepu powiedzieli mi, że trzeba ściągnąć i nagrać na płytę instalator i w nim wpisać klucz. Czy jest to legalne i czy ktoś podałby sprawdzonego linka? Z góry dziękuję ;)

#2 Cedar

Cedar
  • Użytkownicy
  • 5862 postów

Napisano 17.12.2011 - 22:02

dostałem klucz seryjny do Windows 7 Home Premium.

Naklejkę też dostałeś? Gdzie kupiłeś ten sprzęt? Mają jakąś stronę internetową?
Trochę dziwny sposób dystrybucji systemu.

Cedar.
flaga.pngPiszę poprawnie po polsku!- kliknij i dołącz się.
Nie jestem tolerancyjny dla nygusów ortograficznych i "pseudo dyslektyków" - masz z tym problem - np. Firefox Ci pomoże.

#3 Hitm3n

Hitm3n
  • Użytkownicy
  • 1711 postów

Napisano 17.12.2011 - 22:05

Co to za sklep, w którym tak ciekawie się "rozprowadza" Windowsa?
Asus K52JT: Core i5 CPU M 480 @ 2.67GHz | 2x 2GB DDR3 SODIMM @ 1067 MHz | AMD Radeon HD 6370M 1024 MB | Seagate 640 GB | 500GB Samsung G2 Portable
Piszę poprawnie po polsku!

#4 Pablo79

Pablo79
  • Użytkownicy
  • 1147 postów

Napisano 17.12.2011 - 22:12

Zapewne w laptopie jest ukryta tzw. partycja odzyskiwania systemu - Recovery z niej przywrócisz system do stanu fabrycznego, jeżeli oczywiście ona tam jest.

Ale jeżeli Tobie ci Panowie dali klucz do Windows 7 HP, kazali ściągnąć system z sieci, to trochę wydaje mi się to dziwne i podejrzane.

#5 plasmat

plasmat
  • Użytkownicy
  • 27 postów

Napisano 17.12.2011 - 22:18

Może masz tak jak ja miałem, po rozpakowaniu i pierwszym uruchomieniu laptopa system zaczął się sam wgrywać. I wgrał się, jest załadowany na pierwszej partycji, wgrywa się oczywiście ze wszystkimi śmieciami od producenta. Oni Ci dali ten klucz do ręki, czy był od spodu przyklejony?

#6 0rlan18

0rlan18
  • Użytkownicy
  • 84 postów

Napisano 17.12.2011 - 22:22

@up Klucz jest na naklejce, pod spodem. Sam przy zakupie nie byłem, byli moi rodzice, niestety. Zaraz uruchomię laptopa i zobaczymy co się stanie.

EDIT: Laptop kupowany był w Media Expert, w Radomsku.

EDIT2: Instalacja automatycznie uruchomiła się po włączeniu laptopa. Teraz mam takie pytanie: czy można jakoś instalator zgrać na płytę tak, aby potem można było go ponownie użyć?

#7 Cedar

Cedar
  • Użytkownicy
  • 5862 postów

Napisano 17.12.2011 - 22:34

EDIT2: Instalacja automatycznie uruchomiła się po włączeniu laptopa. Teraz mam takie pytanie: czy można jakoś instalator zgrać na płytę tak, aby potem można było go ponownie użyć?

Następny etap -> instrukcja obsługi - to taka książka dołączona do laptopa ;-) W niej powinno być wszystko opisane.

Cedar.
Nie jestem tolerancyjny dla nygusów ortograficznych i "pseudo dyslektyków" - masz z tym problem - np. Firefox Ci pomoże.

#8 0rlan18

0rlan18
  • Użytkownicy
  • 84 postów

Napisano 17.12.2011 - 22:35

@up Niestety pod kilkukrotnym przeczytaniu tego "papierka" nic o tym nie pisało.

#9 plasmat

plasmat
  • Użytkownicy
  • 27 postów

Napisano 17.12.2011 - 22:37

Nie martw się on się normalne wgra, tylko patrz jak się będzie wgrywał. Oni sprzedają teraz bez płyt i jak nie bawili się komputerem w sklepie to będzie wszystko w porządku.
Po wgraniu usuń wszystkie śmieci programem z panelu sterowania-programy i funkcje, zrób obraz dysku i będziesz miał kopie. Lub kup od Toshiby przez internet nośnik i będziesz miał system na płycie- unikalny tylko do Twojego lapka, mnie kosztował ok. 130 zł z wysyłką.

#10 Cedar

Cedar
  • Użytkownicy
  • 5862 postów

Napisano 17.12.2011 - 22:48

@up Niestety pod kilkukrotnym przeczytaniu tego "papierka" nic o tym nie pisało.

Tworzenie kopii- strona 32 instrukcji: http://support1.tosh... ... 154727.zip - program Recorvery Media Creator, przywracanie systemu - strony 33 i 34.

Cedar.

#11 0rlan18

0rlan18
  • Użytkownicy
  • 84 postów

Napisano 17.12.2011 - 22:50

@plasmat Wielkie dzięki. System się już zainstalował, śmiga sprawnie. Tylko że w tym sklepie mnie troszkę wych****i, gdyż procesor miał być szybszy... Innym również dziękuję za pomoc.

#12 SilberPunkt

SilberPunkt
  • Użytkownicy
  • 1387 postów

Napisano 17.12.2011 - 22:59

Na pulpicie masz ikonkę aplikacji TOSHIBA Recovery Disc Creator - możesz użyć tej aplikacji do utworzenia płytek recovery które posłużą Ci w przyszłości do przywrócenia fabrycznego stanu notebooka. Zapewne pojawił Ci się już stosowny komunikat by wykonać kopię bezpieczeństwa systemu operacyjnego, który zignorowałeś (jak większość userów)... ;)
Masz też ukrytą partycję recovery dzięki której odzyskasz system bezpośrednio z dysku ale lepiej jest mieć wypalone płytki na jakimś dobrym, markowym nośniku.

Niczego natomiast nie musisz ściągać i nigdzie nie musisz podawać klucza licencji z naklejki.

:roll: