TP-Link TL-WR543G

Witam. Jestem zielony z sieci i mam pytanie co do routera TP-Link TL-WR543G. Chciałbym do tego routera podłączyć internet radiowy i z niego kablem podłączyć jeden komputer, a drugi(laptopa) podłączyć przez Wi-Fi. Czy ten model mi coś takiego umożliwi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem, że chcesz aby twój AP odbierał internet i nadawał dalej? Są AP które to potrafią, ale zapomniałem jak ta funkcja się nazywa. Wybrany przez Ciebie Tp-Link TL-WR543G na pewno nie da rady przesłać sygnału dalej. Możesz to zrobić montując dwa urządzenia, wystarczy ten sprzęt który wybrałeś. U mnie w sieci chodzi jedno takie urządzonko i odbiera sygnał z anteny panelowej. Sygnał to ok. 40-50% ale AP stoi za ścianą odległą o 30m i ma standartową antenę. Ponoć po wgraniu oprogramowania OpenWRT do Linksys WRT54GL można przestawić antenki na odbieranie i nadawanie jednocześnie. Niestety nie wiem jak to działa bo wolnę rozwiązania producentów, tzn oryginalne firmware.

Internet chce do niego wpiąć normalnie kablem. Antenę mam OSBRiDGE 5si z której już wychodzi kabel UTP, który idzie do komputera i wpinam do karty sieciowej wtyczką RJ-45

Witam serdecznie mam wielką prośbę chcę skonfigurować Tp-linka a problem jest taki:

Zakupiłem 2 Routery TL-WR543G jeden służy mi za Ap Client a 2 chcę rozesłać internet radiowo. Po skonfigurowniu Ap Client lanowo internet na kompie stacjonarnym chodzi , ale jak skonfigurowac Routera ktory bedzie rozsyłał internet przez Wi-Fi??? Bo po podłączeniu skonfigurowniu go według instrukcji Ap Client i Roter sie nie widzą choc diody sygnalizuja połączenie tych urządzeń DHCP pobiera sobie itd. IP ma poprzydzielane itd. a połączenia jak nie było tak nie ma… Proszę o Pomoc…

Router który odbiera sygnał musi być ustawiony jako AP Client Router, a ten co wysyła sygnał radiowo jako AP Router, te opcje są w zakładce Operation Mode.