Lumia 640 i słuchawki Nokia WH-208 - samoczynne pauzowanie muzyki

Muzyka na słuchawkach z tytułu tematu co jakiś czas zwyczajnie pauzuje. Słuchawki zostały kupione parę dni temu. Można odpauzować przez przycisk słuchawek. Nie dzieje się to regularnie, raczej w losowych odstępach czasu. Raz uda się przesłuchać jeden utwór i w trakcie drugiego następuje pauza, a innymi razami dzieje się to wcześniej lub później i tak nagminnie. Sprawdzę jeszcze na innych słuchawkach co i jak, ale może ktoś jest niemalże pewien jaka jest przyczyna? Ja obstawiam niestety kabel w słuchawkach. Prawdopodobnie pauzowanie zdarza się częściej, gdy słuchawki są w większym ruchu np. jadę na rowerze. Sama muzyka pod względem dźwięku odtwarzana jest jak należy.

Hej,

Na pewno sprawdziłbym na innych słuchawkach, bo to może być ich wina. Jeśli problem na innych też występuje, być może uszkodzone jest gniazdo jack w telefonie.

Pozdrawiam,

@Dimatheus dzięki za odpowiedź. Wychodzi na to, że raczej wina słuchawek. Testowałem inne słuchawki, kilka razy słuchałem muzyki na nich i nie zdarzyła się żadna pauza. Podobno wynikać może ona z tego, że telefon “uważa” chwilowo, że słuchawki zostały odpięte przez to, że są z nimi problemy… no ale wg mnie może też po prostu być tak, że słuchawki wysyłają sygnał pauzujący z jakiegoś powodu. W każdym razie, obydwa te problemy raczej wynikałyby ze słuchawek.

 

Również pozdrawiam :wink:

Hej,

W takim razie pewnie uszkodzony jest gdzieś przewód wsłuchawkach, przerywa się sygnał i telefon traktuje to jako odłączenie słuchawek i pauzuje odtwarzany utwór.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W słuchawkach zdarza się, że jack jackowi nie jest równy, np. lekka odchyłka w spasowaniu końcówki przez danego producenta. W swoim telefonie mam coś takiego, że w zależności od podpiętych słuchawek - jedne działają bezproblemowo, a inne samoczynnie się rozłączają/wypinają (odtwarzanie jest zatrzymywane albo działa jedna słuchawka bądź jeden kanał).

@Predator312, też możliwe, ale niezbyt mam jak to sprawdzić na innym sprzęcie przenośnym. W każdym razie - słuchawki Nokia (Microsoft) dedykowane Lumiom, telefon tak samo i żeby to się źle spasowało? No na gwarancje jak nic :wink:

Hej,

Mogła trafić się jakaś gorsza partia słuchawek. Jeśli tylko masz gwarancję, warto z niej skorzystać.

Pozdrawiam,