Microsoft Office Enterpise 2007 - do czego potrzebny?

System Windows XP. Pakiet biurowy Microsoft Office 2007.

Pakiet biurowy, nie jest konieczny, istnieje możliwość odinstalowania.

Microsoft Office Enterprise 2007 to najbardziej rozbudowany (korporacyjny) program . Jeżeli masz płytkę z tym programem to przy jej pomocy możesz Offica reinstalowac i uruchomić w czasie ponownej instalacji tylko np. Worda - to Ci wystarczy do pisania korespondencji (dokumentów). Tak “okrojony” Office zajmie ok. 200-250 MB zamiast obecnych ok. 670MB. Alternatywą w razie braku płytki jest np. Open Office.org 2.4 - jakieś 270MB.Tu także w trakcie instalacji możesz zainstalować tylko Writera . Oczywiście możesz Offica usunąć całkowicie (odinstalowac) i używać wyłącznie “notatnika” albo wordpada - oba wbudowane w system - ale oba  ie mają tylu funkcji co  Office. Decyzja należy do Ciebie. Powodzenia.

sz3x

Dziękuję.

Czegoś jeszcze nie rozumiem. Przecież mam we Wszystkie programy pakiet M.O. : http://i.imagebanana.com/img/7rc34l4q/20131211180740.jpg .

W nim mam wszystko, 10 składników. A w Dodaj/usuń programy jest tylko jedna pozycja - jak w tytule.

Czy po usunięciu w Dodaj/usuń zniknie mi wszystko? Enterpise to może nazwa całości, czy tak?

I drugie pytanie: czy jest nowsza wersja M.O. Enterprise 2007. Tylko nie trial, i dobrze gdyby była darmowa.

S.

 

Na pewno pojawi się deinstalator. Możliwe, że będzie on miał opcję odinstalowania tylko niektórych aplikacji z pakietu.

Microsoft Office to nazwa pakietu biurowego, w skład którego wchodzą Word, Excel, Access, Outlook i kilka innych programów. Jeśli np. Outlook ci niepotrzebny, możesz spokojnie go odinstalować.

Końcówka “Enterprise” oznacza najbardziej rozbudowaną edycję pakietu, przeznaczoną generalnie dla dużych firm. Bo o ile Word czy Excel w domu się przydaje (choć z pewnością z większości funkcji obu programów nikt w domu nie korzysta), to taki Publisher czy Outlook już niekoniecznie. Wszystkie edycje Office 2007 masz opisane w tym artykule:

http://www.dobreprogramy.pl/Edycje-pakietu-Microsoft-Office-2007,News,11335.html

Nie ma darmowej edycji MS Office. Za darmo można pobrać tylko przeglądarki plików bez możliwości ich edycji. Od momentu wydania Office 2007 wyszły już dwie nowsze wersje - Office 2010 i Office 2013.

Kpc21, dziękuję.

Jeszcze tylko odnośnie Outlook’a Exspr. Jak widać na moim screenie jest on osobno, po za pakietem.

Czy on także się odinstaluje z całością ?

Na nim najbardziej mi zależy, bo dużo korzystam z niego, mam w nim wiele kontaktów, etc.

Bo np. Worda, Excela czy PowerPointa zastąpię ich odpowiednikami np. w OpenOffice.org - gdy go zainstaluję.

 

S.

Cześć,

Outlook Express jest integralną częścią systemu Windows XP. Więc, jak odinstalujesz pakiet Microsoft Office to z OE nic się nie stanie.

Dziękuję bardzo:  Baleburg, sz3x, Kpc21, rgabrysiak .

 

Stefan .

 

Dodam, że nie należy mylić programów Outlook i Outlook Express. Mimo podobnej nazwy i zawartej w obu programach funkcji klienta pocztowego, oba programy spełniają zupełnie inną funkcję.