Naprawa CPU

Witam

Chciałem przykleić radiator do CPU oczyściłem zarówno urządzenie chłodzące i CPU zmywaczem do paznokci, wysuszyłem, posmarowałem pastą termo-przewodzącą i dałem kilka kropli czegoś w rodzaju kropelki( tutaj chyba przesadziłem) po wyschnięciu oraz włączeniu wyskakuje na czarnym tle komunikat CPU has field.

Czy jest jakaś rada na to czy CPU nadaje się już do wymiany ?

Hahahahahahahaha, nie no, teraz toś mnie rozwalił :lol: Proca kropelką traktować, brawo! Ja nie wiem jakim cudem na tak absurdalny pomysł wpadłeś, bo ja nigdy bym na to nie wpadł. CPU oczywiście do wymiany i nic z tym nie zrobisz. Skoro nie miałeś pojęcia jak wymienia się pastę na CPU, to mogłeś oddać do serwisu, wyniosłoby Cię to taniej, niż nowy proc, bo za proca musisz zapłacić przynajmniej 300-400 parę złotych, a serwis za wymianę pasty wziąłby najwyżej 20 złotych, może nawet mniej. Na przyszłość żebyś nie spieprzył kolejnego, nie smaruje się proca kropelką, tylko nakładasz pastę, zakładasz chłodzenie, blokujesz zatrzaski i delikatnie dociskasz chłodzenie delikanie ruszając nim przód-tył, lewo-prawo i on się sam przyklei na pastę. Zresztą jak przykleiłeś na klen tego proca, to nie wiem, czy w ogóle dasz radę go wyjąć, bo kropelka jest mocnym klejem, tak więc może się okazać, że będziesz musisał wymienić jeszcze mobo i chłodzenie.

Nic tu już kolego nie poradzisz, tylko niestety czeka cię kupno nowego procesora. A w przyszłości, zanim się za coś takiego lub inne podobne czynności weźmiesz, to zastanów się czy sam sobie dasz radę, ewentualnie zanim się za coś weźmiesz, to zwróć się np tu na forum o pomoc, albo skorzystaj serwisu.

Jaki proc? Jeśli jakiś z IHSem to może obędzie się bez wymiany :wink:

serio, mają ludzie pomysły, potwierdzam słowa Piotra92, trzeba było zanieść komputer do serwisu, taka to nasza polska mentalność, że nikt nie chce dać nawet 20 zł za porządne zrobienie, a woli samemu, zepsuć i potem szukać po allegro jakiś złomów za 100 zł, a informatyków w Polsce coraz mniej

A tak z ciekawości.

Wpadając na genialny pomysł klejenia procka czym sie kierowałeś?

Myślałeś, że będzie szybciej działał

A może twój sąsiad Ci tak poradził, bo sam tak ma :wink:

Na chłopski rozum, bo komputer wymyślono lata świetlne temu, słyszałeś kiedykolwiek by stosować klej na procesor…

Spróbuj go przeczyścić rozpuszczalnikiem ( acetonem ) ale nie tym do paznokci tylko zwykłym może pomoże.

To jest bomba tego forum! No ale spróbuj jeszcze rozłączyć radiator z zacisków i go odkleić. Gdyby się dało, to oczyść to wszystko, złóż bez niczego (także bez pasty!) i włącz. Poczekaj chwilę. Jak zadziała, to wyłącz natychmiast! Jak nie zadziała, to sklep…

Nie no… nie wierzę… To jakaś głupia prowokacja?

Myślę że nie. Założycielowi tematu chyba pomyliło się z klejem termo przewodzącym i chciał zrobić coś na wzór.

Jakiego procesora tyczy się ten zabawny temat?

Jeżeli jest to procesor z zakrytymi rdzeniami tzw “czapeczka” to użycie kropelki nie powinno spowodować jego uszkodzenia.

Ta, życzę mu powodzenia w ściągnięciu tego radiatora bez wyszarpania proca z socketu… Kropelka jest dość silnym klejem, tak więc nie wydaje mi się, żeby dał jeszcze radę jeszcze odkleić to chłodzenie.

Może zdarzyło się tak że pasta termo przewodząca spowodowała że na procku lub radiatorze klej “nie chwycił”.

Swoja drogą autor wątku zamilkł…

Jak procek z metalową powierzchnią mógł się przykleić do aluminiowego radiatora?

Uważasz, że to takie trudne lub niemożliwe przy zastosowaniu kleju typu “Kropelka”? Jeśli tak, to jesteś w wielkim błędzie.

Myślałem że kropelka metalu nie skleja dlatego stąd pytanie

Wyszarpywałem nie jednego, spora część z nich chodzi do dziś, żaden nie uległ chyba zniszczeniu przez wyszarpnięcie, coeniktóre miały wygięte delikatnie piny - po ich wyprostowaniu procek działał dalej. Co prawda ja ich nie kleiłem, ale przymarzały…

A jak zachowuje się w minusowych temperaturach, lub temperaturze ~~80 stopni? Nigdy nie sprawdzałem, ale to może być ratunek.

Poza tym, gdyby proc uwalony był faktycznie na płycie zakręciły by się co najwyżej wiatraki a nie wyświetliło się:

a może chodziło o :

bo:

field? w polu :smiley: może i jest CPU w polu :slight_smile:

McDracullo , w sumie masz rację, faktycznie przy walniętym CPU, włączyłby się z czarnym ekranem… #-o