Naprawa systemu Windows XP

Witam.

Ostatnio zrobiłem największą głupotę w życiu i zainstalowałem programy:

Vista Transformation Pack 9.0.1

Vista Transformation Pack 4

WindowBlinds

Są to programy do zmiany skórek w systemie, na np. te z Visty. Programy te podmieniły mi pliki systemowe i nawet po odinstalowaniu (mówie o Vista Transformation Pack 9.0.1) nadal parę elementów nie będących częścią XP pozostało w systemie (np. ikony folderów). W prawdzie jakimś cudem udało mi się przywrócić prawie wszystko instalując SP3, lecz nadal pojawia mi się kilka błędów, takich jak:

Liczne błędy w komunikatorze AQQ;

Klawisz SHIFT pełni teraz rolę klawiszy Ctrl+V (wklejania);

Klawisz INSERT pozostaje stale włączony i nie ma możliwości jego wyłączenia;

Niektóre okna, wliczając także Menu start niekiedy wykazują cechy przeźroczystości.

Dodam że poszukiwałem Avastem uszkodzonych plików dwa razy, za każdym przeszukiwałem także archiwa, wszystko na ustawieniu “Gruntowny skan” i…

Za pierwszym razem przeszukałem tylko dysk C, lecz przerwałem całą operację koncząc na 6GB.

Drugim razem zeskanowałem foldery WINDOWS oraz Program Files. Avast nic nie wykrył.

I teraz pytanie - czy można jakoś naprawić system, czy nic już się nie da zrobić i trzeba instalować XPka od początku?

przywracanie systemu.wchodzisz do Menu START-Akcesoria-Narzędzia systemowe-przywracanie systemu.

oczywiście wybierasz taki punkt przywracania gdzie jeszcze nie zainstalowałeś tych ■■■■■ółek które ci tak namieszały.

możesz też zainstalować ponownie Vista Transformation Pack i odinstalować tak jak jest napisane w instrukcji czyli w trybie awaryjnym, wtedy prawie nic nie zostaje po tym pakiecie.

Poprosiłem kolegę i razem spróbowaliśmy wszystkiego - ComboFixa, SDFa w trybie awaryjnym, Revo Uninstaller, a także narzędzia “Przywracanie systemu” z akcesorii. I nadal nic.

W “Przywracanie systemu” spróbowałem z kilkoma datami ale za każdym razem pojawiał się komunikat że nie można przywrócić tego stanu.

Tylko pogarszasz swoją sytuację, stosując takie narzędzia.

Spróbuj jeszcze w trybie awaryjnym : Start -> Uruchom… -> sfc /scannow

Przez moment wyświetliło się okno wiersza polecenia i to w zasadzie tyle :razz:

Zapomniałem o najważniejszym. #-o

Włóż płytkę z Windowsem.

Łuhu - ale ubaw :wink:

To samo, tyle że to okno wyświetliło się na trochę dłużej - mniej więcej pół sekundy.

EDIT//

deFco247, wiem o co ci chodzi, ale w trybie awaryjnym Windows jakoś nie jest w stanie sprawdzić, czy wszystkie chronione pliki systemu są nienaruszone i w orginalnych wersjach. Normalnie to sprawdza i… nic się nie zmienia :frowning:

Jeśli nic innego nie pomaga to można skorzystać z naprawy systemu Windows z nośnika instalacyjnego. Nie wiem tylko czy nie będzie żadnych konfliktów jeśli na komputerze zainstalowany jest XP SP3, a posiadasz nośnik z XP SP2.

Ikony… Wystarczyło usunąć plik iconcache.db z C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\ :stuck_out_tongue:

:kreci: Nie, nie, nie - to nie możliwe!

Nawet Formatowanie i reinstalka systemu niczego nie zmieniły!