Nieprawidłowe wyświetlanie i odświeżanie obrazów po aktualizacji win 8 do 8.1

Witam

 

Jakiś czas temu zaktualizowałem system do windows 8.1. Zauważyłem, że po aktualizacji występują problemy związane z grafiką a konkretnie z odświeżaniem obrazów: zdjęcia są rozmazane (w niektórych przeglądarkach obrazów rozmazanie ustępuje po przybliżeniu zdjęcia, jednak efekt nie jest trwały), filmy w sieci nie są odtwarzane płynnie, nie ma też łagodnych przejść przy przewijaniu zdjęć w albumach online tylko gwałtowne skoki, podczas wyszukiwania programów na dysku w rezultatach zamiast ikon programów są kolorowe kwadraty. Przeinstalowałem sterowniki karty graficznej (Intel HD Graphics 4000 oraz GeForce GT 650M) oraz zmieniałem ustawienia wydajności kart graficznych w celu uzyskania maksymalnej jakości - bezskutecznie. Będę wdzięczny za porady :slight_smile:

 

Pozdrawiam

Co to za laptop? Firma i dokładny model?

Samsung Series 5 NP550P5C-S05PL

soczewa

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

sprawdź sterowniki do karty graficznej jakimś programem do aktualizacji sterowników bo czasami na stronie producenta nie są najświeższe i ustaw kartę graficzna na ustawienia domyślne.

próbowałem ale nie pomogło