Niewyraźne kafelki w menu start windows 10

Cześć, mam myślę nie typowy problem z Windows 10. Mam nie wyraźne  kafelki w menu start Windows 10. Czy tylko ja tak mam? Czy można coś z tym zrobić? Ponieżej daję małego screena. :slight_smile: http://iv.pl/images/34056108516757323177.jpg Może na screenie nie wygląda tak źle ale na żywo to nie wygląda dobrze.

 

 

Akurat ikona "ten komputer jest z trybu desktopowego, i kiedy ją orypiąłeś, została ona rozciągnięta aby dopasować do wielkości kafelka. A takie rozciąganie powoduje pikselizację obeazka. Być może w finalnej wersji będzie to inaczej, ale na razie jedynym sposobem jest zmniejszenie kafelka.

Kiedy nie tylko ta ikonka jest taka. Również np Google Chrome. A i u mnie przynajmniej zmniejszenie ikony nie pomogło. We wcześniejszym buildzie nie miałem tego problemu. Jednak po aktualizacji wywaliło mi wszystkie ikony z menu start i jak chciałem ponownie je dodać to zauważyłem, że są właśnie takie jakby rozciągnięte i nie wyraźne.

Google Chrome to też aplikacja desktopowa, czyli nieprzystosowana do Modern. Jeśli to się stało po aktualizacji, to coś mogło się sypnąć, niestety z wersją testową tak bywa. Być może ktoś będzie potrafił Ci pomóc, jeśli nie, to zostaje Ci odświeżenie systemu, taki urok wersji testowej :smiley:

Hmm nawet skrót do dysku C także jest rozmyty i rozciągnięty. Może coś się faktycznie sypnęło. Dobrze, że nie cały system… :slight_smile: Ale i tak czeka mnie chyba reinstalka i nawet nie wiem czy nie powrót do Windows 8.1 a szkoda.

A jeszcze tak zapytam, jaki masz build systemu?

Windows 10 Home Insider Preview Build 10122.

Cóż, jest to nowiutki niedawno wydany build, może po prostu to na tym buildzie coś się zmieniło i występuje taki problem, tteraz nie mogę sprawdzić, bo mam jeszcze starszy build, dzisiaj zrobię sobie aktualizację, i zobaczę, czy u mnie będzie taki problem jak u Ciebie.

Okej, będę więc czekał na Twoje relacje nie pali mi się więc spoko. Wyczytałem na forach, że ludzie też mają podobny problem nie wszyscy ale jednak.

Dokonałem u siebie aktualizacji do najnowszego buildu, i zauważyłem u siebie wystąpienie identycznego problemu. Wobec tego coś jest ewidentnie skopane w najnowszym buildzie, i trzeba czekać na jakąś aktualizację ;D