Nowy laptop i Vista. Zalegalizowanie systemu

Witam.

Kupiłem laptopa i mam VIste HP na nim w wersji OEM…na spodzie lapka jest kod systemu i z tym jest problem. Jak mam zarejestrować ten system aby był legalny…nie wiem jak to się robi, szukałem na stronie microsoftu i nie mogę się tam połapać. Byłbym wdzięczny za porady i pokierowanie mnie w odpowiednie miejsce.

pozdro.

Jak włączasz system to nie wyświetla ci się jakieś info żeby aktywować system?? Jak nie to PPM na mój komp > właściwości i na dole masz żeby aktywować. Dajesz przez neta i już.

On już zapewne jest aktywowany, uruchomiony z obrazu system przeszedł już aktywacje.

No biore tak jak kolega mówił we właściwościach i tam jest podany numer i że windows aktywowany już ale ten numer jest inny niż ten z nalepki ze spodu lapka…to o co chodzi? Mam go zmienić czy jak?

Jest wszystko ok system legalny

bieniek102 , nie wydaje mi się… chyba masz pirata :] ponieważ nr. seryjne powinny się pokrywać…albo po prostu cię “wrobili”.Z jakiej firmy ten lapek?

Wątpię żeby to był pirat…lapka mam Toshiby.

Tam w opcjach piszę że zmiana klucza jest możliwa i jak w to wchodze to takie coś jest:

Zmiana klucza produktu Windows VIsta HP wymaga aktywacji produktu Windows.

Należy aktywować produkt Windows, aby nadal używać wszystkich funkcji produktu Windows.

Nalepkę z kluczem produktu znajdziesz na obudowie komputera lub na opakowaniu dysku instalacyjnego w pakiecie produktu Windows.

Przykładowa nalepka: (i tu zdjęcie)

Klucz produktu: (i miejsce na wpisanie)

o co chodzi?

Podejrzewam, ze mimo wszystko system moze byc legalny.

Producent nie instaluje systemu osobno na kazdym komputerze, wprowadzajac przy tym klucz seryjny z nalepki na danym laptopie, a wrzuca gotowy obraz partycji przeznaczony dla danego systemu - dlatego tez numer seryjny moze sie nie zgadzac. Na Twoim miejscu wyslalbym 2 emaile z pytaniem o to: pierwszy do producenta, drugi do firmy Microsoft.

W ten sposob bedziesz mial pewnosc, ze wszystko jest OK (podaj w wiadomosci dane Twojego laptopa, klucz seryjny z nalepki i klucz seryjny pokazywany przez system, itp.).

W razie czego - byc moze istnieje mozliwosc zainstalowania systemu z innego nosnika, takie rozwiazanie jest najprawdopodobniej legalne, wiecej przeczytasz w watku viewtopic.php?f=1&t=274976

bieniek102 , może masz coś takiego

viewer.php?file=zblw6u00xp8fnegw8am0.jpg

Przy instalacji możesz nie podawać klucza i trakcie używania go wpisać.

To nie wiem co mam zrobić…wpisać ten klucz w ta rubrykę czy zostawić?

Jak wyślę te maile to pewnie będę czekał Bóg wie ile.

Myślę że to jest tak…producent nagrywa obraz z jednego dysku instalacyjnego na kompy wszystkie a tam trzeba chyba wpisać swój indywidualny klucz co jest pod spodem…bynajmniej tak mi się wydaję.

Dodam że na dysku mam tzw. Recovery Disc który nagrałem na 2 płyty DVD jak mi sugerował system przy włączeniu.

Systemy preinstalowane na laptopach nie wymagają aktywacji.

Jak będziesz stawiał system od nowa to podasz numery z nalepki i aktywujesz go.

Co prawda screen z XP, ale wygląd podobny. Czy w tej sekcji ten “numer” jest podobny do tego (zawiera ciąg OEM i składa się z cyfr) tak jak tu: http://img399.imageshack.us/my.php?imag … 003ae6.png

Jeśli tak, to wszystko jest OK- system jest legalny (zapewne masz OEM). Chodzi o to, że identyfikator produktu nie jest taki sam jak klucz produktu- więc nie ma się czym martwić

tak, w systemie we właściwościach tak to właśnie wygląda

to jest wersja preinstalowana czyli taka która jest już aktywna - wgrana na linii produkcyjnej, że tak to ujmę.

Pewnie będziesz ją musiał aktywować przy ponownej instalacji choć i to nie jest czasem koniecznością.

Co innego jeśli OEM jest trialem ale na 99% tak nie jest.

To spokojnie- wszystko jest OK.

Możesz też zamówić płyty dzwoniąc do serwis HP przyślą ci gratis w 3 tygodnie :slight_smile:

to co pisze we właściwościach systemu na dole to nie jest klucz jakim system został aktywowany a identyfikator produktu który powstaje po aktywacji Windows.

Niestety wprowadzasz usera w błąd. Laptopy mają płyty bądź partycje recovery i w nich nie podajesz ani klucza ani nie aktywujesz systemu.

Witam mam Acera Aspire 6920G i mam viste piracka zainstalowana czy jest jakis legalizator do visty Home Basic? x32

Nieładnie. Czytałeś regulamin? Nie mogę Ci pomóc, ale napisz na gg jestem teraz dostępny.