Odblokowanie 4 rdzenia w AMD Phenom II X3

Witam

Pojutrze idę do sklepu z zamiarem kupna procka AMD Phenom II X3 720, tylko nie wiem jaką serię kupić tak aby była możliwość odblokowania 4 rdzenia. Gdzie to jest w ogóle napisane ? Na opakowaniu czy na procu ? Czy wszystkie serie się odblokowują ?

Wydaje mi się że do tego potrzebny jest odpowiedni model płyty głównej

Jeden z użytkowników tego forum TobiaszzsaiboT ma Phenoma II 710 i twierdzi, że odblokował 4 rdzeń na tej płycie http://www.allegro.pl/item636333580_bio … om_ii.html. Popytaj go o szczegóły.

Aby odblokować 4 rdzeń trzeba mieć płytę z SB710 lub SB750 z funkcją ACC, nie wszystkie sztuki są podatne na odblokowanie.

Szczegółowa lista procesorów, które mogą pracować jako czterordzeniowe:

0851 FPMW (w przypadku modelu 710)

0904 CPMW, 0904 EPMW i 0904 BPMW (w przypadku modelu 720 BE)

Te płyty mają ACC

AsRock A780GXH/128M

ASRock A790GXH/128M

AsRock AOD790GX/128M

Biostar TA790GX 128M

Gigabyte GA-MA770-UD3 rev 2.0

Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Gigabyte GA-MA790X-UD4

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P

MSI 790GX-G65

http://forum.pclab.pl/t472343.html

Tutaj coś pisze na ten temat.

Dodane 14.05.2009 (Cz) 21:04

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AMD … 16980.html

No ma, prawda :wink:

Wystarczy zaktualizować bios , w moim przypadku bardzo prosta instalacja, funkcję ACC ustawić na Auto i testować jak najdłużej jakimś obciążnikiem typu Orthos, jedyne co jest wielką loterią to trafienie na rewizję RB-C2. U niektórych występują problemy z uruchomieniem np. restarty, nie odpalający system. Ogólnie polecam płytę z mojego podpisu oraz ASRock’a z 790GX.

Płytę dobrą już mam AsRocka AsRock A780GXH/128M. Teraz tylko procek.

Tu jest procek z gwarancją na odblokowanie 4 rdzenia

http://bachcomp.pl/2601,produkt,AMD-Phe … zenie.html

No ja właśnie ostatnio robię zakupy w tym sklepie i kupiłem mojego CPU tam, ale nie z tej selekcji, zaryzykowałem trochę kasy, bo ten po selekcji jest ostro droższy.

Chyba coś pomieszali z taktowaniem procesora, bo standardowo model 720 ma 2800MHz. Nie sądzę, by go podkręcali po odblokowaniu 4 rdzenia.

Nie zawsze ten 4 rdzeń jest w pełni sprawny. Czasami udaje się go odblokować, ale z taktowaniem ok. 1000MHz. Ciekawe jak jest ze stabilnością takiego odblokowanego nie do końca sprawnego rdzenia. Może się też okazać, ze odblokowany rdzeń rzeczywiście widnieje w BIOSIE i CPU-z, jednak w chwili obciążenia go platforma stanie się niestabilna. Podobnie było w przypadku kart graficznych i odblokowywania potoków renderujących. TobiaszzsaiboT testowałeś swój procesor dokładnie pod odblokowaniu 4 rdzenia?

Ale co to w ogóle jest za proc AMD Phenom II X4 720 3,6 GHz ? To jest Phenom II X3 podkręcony, z odblokowanym rdzeniem ?

Tego właśnie nie rozumiem bo standard to 2,8GHz, a tutaj pokazano 3,6GHz po odblokowaniu 4 rdzenia. Widziałam w sieci podkręcone modele 710 i 720, ale przecież nie robią tego od razu w sklepie. Więc to jakaś marketingowa ściema?. Przecież nie można sprzedawać samego podkręconego procesora, bo sam się nie kręci. W różnych konfiguracjach procesor różnie będzie się kręcił, to przecież zależy od konkretnego egzemplarza.

To jest selekt który robi 3.6GHz przy odblokowanym 4 rdzeniu

Ok, rozumiem. Czyli pokazują, że odblokowali 4 rdzeń, można podkręcić procesor do 3,6GHz. Nieświadomi ludzie będą myśleli, że kupują tak właśnie taktowany procesor. Przecież nie każdy model tak można podkręcić, więc to naprawdę ściema? Wytłumacz mi Scorpio jak to właściwie jest? Zapytałam gościa ze sklepu skąd wiedzą jaką mam konfigurację sprzętu i dlaczego są pewni, że sprzedają procesor kręcony na 3,6 skoro każdy model kręci się inaczej i wiecie co mi gość napisał?

Że owszem nie wie może być dobra lub słaba (chodziło mu o konfigurację). Jednak kupując u nich zawsze jest bardzo dobra. Wystarczy kupić u nich kompa, a będzie się miało takie taktowanie.

Na to pytanie:

“to skąd wiadomo, że kupuję akurat kręcony na 3,6? Przecież nie będę u Was kupować całego komputera, którego mi wykręcicie na 3,6GHz a chcę tylko kupić sam procesor z odblokowanym 4 rdzeniem” dostałam odpowiedź, że szkoda, że nie kupię u nich całego komputera, byliby pewni, że mam dobry sprzęt. proszą więc o podanie konfigu.

Więc podaje przypadkowy konfig i gość twierdzi, że na pewno na nim ten procesor wykręci 3,6.

piotrek1403 daruj sobie zakupy w tym sklepie. Zobacz z jakimi taktowaniami podają procesory np. E5220 z taktowaniem 4GHz (przecież nie można z całą pewnością stwierdzić, że ten procesor do takiego poziomu się wykręci). Wygląda to tak jakby procesor już był taktowany 4GHz. Nigdzie nie ma informacji, że on nie ma w tej chwili 4GHz, a jedynie może się wykręcić do takiego poziomu, jeżeli to faktycznie selekcjonowany procesor. Dla laika, robiącego zakupy w takim sklepie, zupełnie niezrozumiałe. Co do odblokowania 4 rdzenia, możesz kupić procesor z serii podatnej na odblokowanie, ale nie masz pewności, że trafi Ci się w pełni sprawny rdzeń, czy nie trzeba będzie obniżać jego taktowania; to loteria.

czarna1412 jak kupujesz selekta który robi 4GHz to masz gwarancje, że tyle zrobi, tylko trzeba mieć płytę która na to pozwoli, a akurat w przypadku E5200 spokojnie wystarczy płyta z chipsetem P31/P43 lub G31 aby zrobić te 4GHz.

A może oni robią testy stabilności ?? o to nie zapytałaś zapewne.

Facet napisał mi, że gwarancją tych 3,6GHz jest zakupienie u nich komputera. Nie samej płyty głównej, a komputera właśnie. Dodał jeszcze, że musiałabym kupić dobre chłodzenie i całą resztę, a oni to skonfigurują. I wtedy dopiero mogę mieć gwarancję, że procesor będzie miał takie taktowanie. Na stronie jak sam widziałeś takich informacji nie ma. Różnica między normalnie taktowanym, a tą ich “selekcją” to 100-150 zł. Zupełnie nieopłacalne, bo mając dobre pozostałe podzespoły, chłodzenie procesora i dobrą wentylację obudowy i tak wyciśniesz z tego procesora bardzo dużo. Wiadomo, że E5200 i E8400 to procesory bardzo podatne na OC. Poza tym nie sądzę, żeby dali Ci gwarancję na piśmie, że ten procesor tyle osiągnie. Wolę sama podkręcać, niż kupować sprzęt modyfikowany przez sprzedawcę i mieć potem problemy z gwarancją.

Aha jeszcze jedno, gdzie jest napisany ten numer serii co się odblokowuje ? Na pudełku ?

bezpośrednio na procesorze

Tu jest coś na temat sklepu Bachcomp

http://forum.purepc.pl/Socket-754-939-9 … 99332.html

Sprzedawca nie bardzo się zna, a jak ktoś nie może odblokować rdzenia na innej płycie niż Biostar to jeszcze odzywa się po chamsku.

Ostrzegałam przed tym sklepem. Rozmawiałam z kimś z tego sklepu. Udzielane przez nich informacje świadczą o zupełnym braku profesjonalizmu. Na forach internetowych można co nieco poczytać na temat sposobu załatwiania przez nich reklamacji. Chodzi im o to, byś wszystkie podzespoły kupił u nich, a wtedy może Ci dadzą jakąś gwarancję, że ten procesor będzie chodził tak jak piszą. Oczywiście nic na piśmie nie dostaniesz. A za tego rzekomego selekta dopłacasz 150-200 zł.