Odmowa dostępu do partycji - Open(0) - trojan

Cześć

Przeszperałem najpierw wiele for, zanim zdecydowałem się coś tutaj napisać. Zdaje sobie sprawę, że problem był już wielokrotnie powielany, jenak żadne z zaproponowanych rozwiązań nie przyniosło u mnie rezultatu, lub (co bardziej prawdopodobne) coś robie źle.

A zatem:

Zrobiłem koleżance reinstall systemu (zdaje się, ze miała jakąś inna wersje Win Xp zainstalowaną, ja zainstalowałem jej Proffesional).

Jak się później zorientowałem, taki proceder przysparza późniejszych problemów z dostępami do partycji. I z 4 partycji do użytku została tylko ta systemowa :wink:

Co robiłem:

  1. Wyłączyłem łatwe udostępnianie plików

  2. Wszedłem we właściwości, następnie zabezpieczenia jednej z zablokowanych partycji. Zobaczyłem tam wiele kont userskich, niektóre nie miały dostępów wszystkich. Ten, na którym siedziałem również. Ustawiłem Pełny Dostęp. To jednak nie pomogło.

  3. Wyczytałem, że należy zmienić właściciela, więc wszedłem jeszcze do zakładki Właściciel, gdzie zmieniłem właściciela na używanego usera (dotychczasowy właścicielem był “Administratorzy”). Troche to absurdalne, bo w końcu robiłem to z nowego konta, które teoretycznie ma prawa administratorskie, czyli defacto jest członkiem grupy Administratorzy i przekazywałem dostęp sobie… To nie pomogło

  4. Chciałem powtórzyć czynność z trybu awaryjnego, wchodząc wówczas na konto: Administrator, nie na konto utworzone przy reinstalacji systemu. Logowanie dało mi taki wybór. Jednak później w zakładce właściciel nie było konta Agnieszka (utworzonego w czasie instalacji systemu). Próba dodania nie powiodła się. Mimo, że znajdywałem konto na liscie, po kliknięciu OK nic się nie pojawiało zamiast dotychczasowej nazwy.

Witki mi opadły, pomóżcie.

wedlug mnie powienienes podpiec jeszcze jeden dysk na tym dobrym zainstalowac XP a ten co masz zrypana wersje Xp powienienes wtedy sformatowac poniewaz mialbys uzyty XP z 1 dysku i wtedy by ci nie blokowalo sformatownia

Sformatowac to każdy potrafi :wink: System z pewnością żaden nie jest “zrypany”. Na prawdę wolałbym obejść się bez formatowania, nie mam zbytnio możliwości ratowania tamtych danych.

Należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

:slight_smile:

To nie to, jak się okazało.

Partycje są zainfekowane trojanem o niezapamiętywalnej nazwie :wink:

Trojan tworzy pliki autorun.inf, przez co, partycje po cześci traktoane są jak napędy optyczne. Domyślny podwójny klik nie otwiera partycji. Klikając na nią prawym zamiast otwórz domyślnie mam “Open(0)”.

Pliku jakimś sposobem nie widac, nawet gdy właczyć pokazywanie plików ukrytych. Da się go otworzyć total comanderem, jednak wycięcie tekstu jest niemożliwe. Plik nie chce się zapisać z nową zawartością.

Avast i Spybot nie dają mu rady.

Poproś o przeniesienie do działu bezpieczeństwa pokaż logi na pewno ktoś pomoże

:slight_smile:

Opcje folderów >> Widok >> Wyczyść pola przy ukryj chronione pliki systemu i ukryj rozszerzenia>> zaznacz pokaż ukryte pliki i foldery >> zatwierdź

Start Wyszukaj >> pliki i foldery >> wpisz autorun.inf >> zatwierdź

Jak znajdzie to usuń…

Uruchom ponownie komputer.