Odnajdywanie sieci ,pytanie

Może mi ktoś powiedzieć czemu kiedy wyłączam sytemowego firewalla automatycznie włącza się odnajdywanie sieci i udostpnianie

plików?Niemoge sprawić aby  jedno i drugie było wyłączone(firewall + odnajdy, udost)

 

Ponieważ Zapora systemowa jest używana do blokowania portów odpowiedzialnych za te funkcje.

Jeżeli wyłączysz Zaporę, to tracisz możliwość zarządzania tymi funkcjami.

Czemu zatem automatycznie ustawione są na włączenie, pisze o tym bo mam problem z firewallem .Na shield up i pc flank jest wyrażnie zaznaczone

ze porty są widoczne chociaż mam w comodo zaznaczone ukrywanie .Mam wrażenie że reguły comodo są ingnorowane a te sytemowego firewalla są aktywne

Dodam tylko że na laptopie mam 2 sytemy i 2 firewalle i na każdym jest z tym problem???

Dlaczego odnajdywanie sieci i udostępnianie plików jest automatycznie uruchomione?

W pierwszej zakładce mam tak samo jak ty , dopiero w zakaładce common ports i all servise port mam not stelth(chociaż zaznaczone w comodo ukrywanie portów)

Ale na podstawie obserwacji doszedłem do wniosku, że po włączeniu laptopa comodo “niepamięta” ustawień,dopiero jak na nowo narzuce opcje ukrywania

portów wtedy w tescie shield up jest stelth? Wie ktoś jaka może być przyczyna?

A przy okazji jak wasze zapory wypadają w tym tescie?? to rzetelny sposób oceny firewalla??

Nie wiem dlaczego Comodo nie trzyma Ci parametrów, bo nie załączyłeś zrzutów z apletu ustawień.

Postanowiłem na próbe odinstalować comodo+avire i zainstalować pakiet kacpra,ale efekt podobny, chociaż idzie na ustawieniach domyślnych

Moze jakiś wir powoduje taki stan  rzeczy? Musze dłużej go poobserwować, tak  czy inaczej dzięki za zainteresowanie tematem.