OpenOffice, Writer - numeracja stron dokumentu

Witam.

Mam problem, który na początku wydał mi się banalny, ale po wielu próbach przeskoczenia okazał się trudniejszy niz myślałem.

Jak w edytorze tekstu OpenOffice’a ponumerować strony dokumentu, ale nie od 1 ?

Przykładowo: mam 10-stronicowy dokument i chce dodać numery stron od 6-15.

Z góry dzięki za podpowiedź

Pozdrawiam

tworzysz sekcje/podział strony i wstawiasz numerację od danej sekcji/podziału - podobnie jak w office

Pewnie w nagłówku lub stopce będzie taka możliwość. Nie mam teraz dostępu do tego oprogramowania, więc dokładnie nie jestem w stanie Ci powiedzieć.

Stopka -> Pola -> Nr strony. Jak już się to pojawi, to klikasz szybko 2 razy na numerze strony (powiedzmy na 1) i tam masz opcję przesunięcia numeracji.

Wielkie dzięki. Ja właśnie wokół tego krążyłem, ale nijak nie potrafiłem przesunąć numeracji. Dodam tylko, że okno z opcją przesunięcia otworzyło się dopiero jak dwukliknąłem… na lewej połówce numeru :slight_smile:

Zatem jest i drugi sposób :slight_smile: Dzięki.

Dobrze a co zrobić jeśli chcę zanumerować strony od 11-56? Ja posiadam obecnie wersje openoffice.ux.2.0 pl i po wpisaniu wartości większej niż 10 nie pokazują mi się numery stron w stopce. Jak rozwiązać ten problem?

Złączono Posta : 20.01.2006 (Pią) 14:02

Widzę że trudno jest uzyskać odpowiedź na tym forum. Znalazłem już to co szukam ale dla tych którzy nadal poszukują poniżej opis całej procedury:

Format => Akapit => Przepływ tekstu. Zaznaczyć Podziały,Wstaw i ze stylem strony.

Wpisujemy od której strony ma zacząć się numeracja, a dalsze kroki to:

Wstawić stopkę “pierwsza strona”, wstawić w niej pole “numer strony”

Nie płakać, jak coś się nie uda powtarzać do skutku.