Opera 12.17 - zmienił się wygląd wyników Google - grafika

Hej,

Tak…potwierdzam. Jest problem. Google znowu coś namąciło…

Problem można (mam nadzieje że tymczasowo) ominąć poprzez zmianę useragenta poprzez edycję:

opera:config#UserPrefs|CustomUser-Agent

i zastosowanie np:

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/36.0.1985.125 Safari/537.36 OPR/23.0.1522.72

> następnie klik w “Zapisz” na dole edytora konfiguracji.

Kolejny fix należy zastosować na “strzałkę” do Kopia/Podobne ponieważ ucieka na prawo :

 

Zapisać jako css i w preferencjach dla witryny google wskazać zapisany css.

Bardzo dziękuję - jest jak dawniej!

 

 

 

EDIT 01.09.2014:

 

Po wprowadzeniu zmian pojawiły się inne przypadłości związane z Google.

 

  1. Mniej upierdliwa - strona główna wyszukiwarki - podczas wpisywania tekstu strona się zmienia, pole do szukania idzie na górę i zaczyna wyświetlać wyniki szukania.

  2. Straciłem możliwość pisania maili w Gmailu - tekst nie wprowadza się.

 

Usunięcie zmiany w opera:config przywraca dawne funkcjonowanie powyższych, ale i przywraca problem poruszony na początku z grafiką…

  1. Ustawienia google > Nigdy nie używaj wyszukiwania dynamicznego > Zapisz

  2. Proponuję ustawić gmaila na “podstawowy widok HTML”

  • dla witryny google ustaw w preferencjach > ciasteczka > akceptuj ciasteczka

Hej,

 

Nie za bardzo wiem gdzie te opcje znaleźć… Czy w ad. 1 jest to “Nie przewiduj zapytań wpisywanych w pole wyszukiwania.” ? A odnośnie 2. Gmaila - zupełnie nie wiem gdzie tego szukać.

 

Akceptowanie ciasteczek w Preferencjach mam zaznaczone, nigdy tego nie zmieniałem

  1. Wyszukaj cokolwiek > po prawej klik w ten trybik ( ustawienia)

  2. Podczas logowania/ladowania pokazuje się ta opcja do wyboru.

Dziękuję!

 

 

Jest nowe rozwiązanie. Trik polega na edycji biblioteki opera.dll w dowolnym hex edytorze i zmianie ciągów :

Firefox/4.0 na Firefox/250

Gecko/20100101 na Gecko/20140101

i podmianie tej biblioteki.

Rozwiązanie jest o tyle inne że umożliwia ustawienie “Przestawiania się jako Firefox” w preferencjach > sieć, dla konkretnej witryny, poprzednie - zmiana user agenta dotyczyła wszystkich witryn a to może powodować jakieś problemy z wyświetlaniem jakiś stron.

gotowa biblioteka dla Opery 12.17 32bit: http://www49.zippyshare.com/v/96719251/file.html

1.Usunąć ciąg z opera:config#UserPrefs|CustomUser-Agent i zapisać.

2.Ustawić domyślny css dla google w preferencjach np = C:\Program Files (x86)\Opera\styles\user.css > ok

3.Biblioteke wypakować i zamienić z tą która jest w folderze instalacyjnym Opery.

4.W preferencjach dla witryny google > sieć > identyfikacja , ustawić Przedstawiaj się jako Firefox > ok.

Powinno być w porządku :wink: