Operacje na dysku spowalaniają komputer i aplikacje

Operacje na dysku spowalaniają komputer i aplikacje.

 

Np. kopiuje na inny dysk twardy ( z SATA 3 na SATA 3) i np. oglądam film AVI to Video się zacina co pewien czas, albo wolniejsza reakcja innych programów (np. przeglądarek).

CPU 7%

Użycie pamięci 35%

Można to jakoś rozwiązać?

Witam,

 

Wykonaj defragmentacje wszystkich partycji w Twoim komputerze najlepiej za pomocą

 

http://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-Disk-Defrag,Program,Windows,13271.html

 

w settings —> program settings ----> zakładka algorithms zaznaczasz tempolary files … oraz move system files  z opcji defragmentacji wybierasz defrag & optimize

Pisałeś, że odznaczyłeś - zezwalaj na indeksowanie, a dalej miele dyskiem i obniża wydajność. Żeby tego uniknąć, trzeba w Windows 7 równolegle wyłączyć usługę Windows Search. Według traxter:

http://traxter-online.net/optymalizacja-dysku-twardego/

To co piszecie to akurat mam wporządku, jednak przenoszenie/kopiowanie w pewnym sensie spowalnia dysk (ale nie aż tak drastycznie), mam tak na kazdym dysku HDD , oprocz SSD, ktory ma szybszy dostep. A i pewnie ilosc kopiowanych plikow tez ma znaczenie

Miałem podobny problem, z tym, że użyciu procesora było 100%. Kompa kupiłem w Komputroniku w 2003r, więc dziś to już archeologia. Dołożenie 2GB RAM-u do 2GB już zamontowanych niewiele pomogło. Dopiero zmiana procesora z Core 2 Duo na 4 rdzeniowy rozwiązało sprawę całkowicie.

Musisz mieć jakieś wąskie gardło w kompie. Według mnie, albo zbyt wolny procesor, albo za mało RAM, albo coś nie tak w ustawieniach. Ale z tego, co się orientuję kopiowanie danych między dyskami HDD raczej nie obciąża pamięci i procesora. To nie gry, gdzie wszystko się grzeje.

To jest czterordzeniowy procesor, ale wg opinii ze strony morele.net (i5-760)

W tym trzeba się dokładnie rozpatrzyć.

DRAM Voltage: Power On(domyslne 1,50000V) Moje ustawienie Targed 1,58000 V

Pamięci Hyper-X (2+2+2+4 GB) ustawiona na 1360 MHz (moje ustawienie)

“Bardzo lekko” podkręcony procesor z 2,8 GHz na 2,94 GHz (ustawienie Quick Boost[1] w GIGABYTE Easy Tune 6) procesor się nie grzeje zbytnio bo chłodzenie Mugen 2. Mininalne podkręcenie zapobiega “piszczące cewki” w zasilaczu 560W ;D

Wracając do procesora - Ten procesor ma szynę szybkiej pamięci 2.8. To wszystko się dostosowuje i nic nie powinno robić za przeszkadzajkę.

Czemu to ustawienie własne 1360 MHz? Hyper-X, to też szybkie kości. Nie znam się na ustawieniach timingów ram w biosie, zalecanych przez producenta RAMu, bo to jeszcze nie moja bajka. Ale kiedyś będzie.

Dlaczego 1360 MHz?  a nie np. 1600 MHz(ich nominalna wartość)… ponieważ wymaga to odpowiedniego ustawienia (szczególnie napięć w BIOSIE) a ja zbytnio nie znam się na tym. BIOS ma bardzo dużo ustawień służących do podkręcania (płyta P55A - “A” oznacza Accelerated(przyśpieszyć)

Np. Zmieniłem BCLK z 136 na 160 to w głośnikach “silny warkot/pisk coś w tym stylu” i komputer się zawiesił… Więc wiadomo, że dostosowałem mniejszą wartośc…