Piszę poprawnie po polsku

Witam!

Zapewne nie każdy tutejszy użytkownik pisze bez błędów ortograficznych i ‘pozjadanych’ liter… Otóż przedstawię Wam teraz 2 przykłady wątków:

  1. Cśo ejst nie tka z karta grafizcna gefreoce

Wtmai wssystjuxcg!

Otoz cos sie dzieje z moja karta graficzna - podczas grania zawiesza mi sie kmop!

  1. Coś jest nie tak z moją kartą graficzną geforce

Witam wszystkich!

Otóż coś się dzieje z moją kartą graficzną - podczas grania zawiesza mi się komp!

Oczywiście były to przykłady :slight_smile:

Nie chodzi mi tutaj o dyslektyków - chodzi o to aby nie zjadać liter i czasami zastanowić się zanim naciśnie się ‘Wyślij’. Dlatego też rozpoczynam akcję ‘Piszę poprawnie po polsku’. Jeśli nie zjadasz liter i starasz się pisać bez błędów (oczywiści e 3 czy 4 błędy mogą się zdarzyć!) wstaw ten kod w swoim podpisie:

[i][b][url="http://forum.dobreprogramy.pl/piszę-poprawnie-po-polsku-t288248#entry1927126"]Piszę poprawnie po polsku![/url][/b][/i]

Pragnę zauważyć, że w Twojej wiadomości są (przynajmniej) dwa błędy:

.

Ja już przestałem wojować z błędami na forum. Ludzie sami robią sobie krzywdę, kiedyś się zdziwią.

Popieram akcję. Widziałem już ją wcześniej na jakimś innym forum i się do niej przyłączyłem. :slight_smile: Nie rozumiem takich ludzi, którzy w co drugim, trzecim słowie popełniają tak rażące błędy… To aż czasami żenujące.

Proponuje tez dodatkową “karę” dla tak idiotycznie piszących na forum - nie odpisywać na ich posty, nie udzielać porad tylko zgłaszać administracji.

Czyżby nowy buttonik ala PW, raportuj itp? :P Specjalnie dla takichodmieńców`.

Witam.

Można założyć osobny dział forum - dla osób stosujących “swoje” zasady składni, interpunkcji oraz ortografii - odmienne od tych zatwierdzonych przez Radę Języka Polskiego. Proponowana nazwa nowego działu: Ośla ława - jeśli nie umiesz posługiwać się mową ojczystą - pisz tutaj.

Ja też się zgadzam. Gdy ja i mój znajomy widzimy niektóre błędy, które są popełniane przez użytkowników, to nie wiemy, czy się śmiać, czy płakać - po prostu bywa strasznie. Zresztą dla wszystkich osób mających problemy z ortografią rozwiązanie wymienia np. cedar. Moim zdaniem dobrze, że niektórzy chociaż tak robią (piszą poprawnie po polsku) i ich posty czyta się z przyjemnością bez krzywienia się na “potworki” ortograficzne.

I nie ma co się dziwić ze tyle takich miernot jest bo w szkole mało się uczy ortografii a liceum wcale. Nauczyciele notorycznie bębnią same bzdety albo jakieś sonety albo jakieś interpretacje obrazów i po co to komu?

Niektórym się po prostu niechce tutaj pisać poprawnie. Wierzycie w powodzenie takiej akcji? Bo ja jak narazie widzę tylko rozbicie czytelności forum. A za ortografie i tak są nagrody.

To, że forum jest bardziej czytelne to jedno, a drugie że może jakimś cudem uda nam się przekonać chociażby najmniejszą grupkę ludzi do zmiany stylu pisania… Cóż, zobaczymy…

Z chęcią się dołączę. Nie znoszę pisania z błędami :stuck_out_tongue: czego niestety nie da się uniknąć, chociażby na Gadu Gadu (wytłumaczenie znajomych ? Bo tak jest szybciej)

Dziękuje wszystkim za taki entuzjazm, ponieważ na pewno taką wypowiedź bez błędów czyta się lepiej :slight_smile:

Zdecydowanie tak. Widać to na przykładzie umieszczonym w twoim pierwszym poście w tym temacie. :slight_smile:

Ja się średnio zgadzam, ale jak nie jestem wstanie przeczytać posta to mnie coś trafia.

A i jestem dyslektykiem.

Odrobina chęci wystarcza, żeby pisać poprawnie.

Przeglądarki (np. ff) mają świetne sprawdzanie pisowni - ja sam po sobie wiem, że nie jestem orłem z ortografii, ale z błędami jakoś nie piszę.

Zamiast akcji “Piszę poprawnie po polsku.” zróbcie sobie akcje “Włączam sprawdzanie pisowni.” :stuck_out_tongue:

Ja osobiście czytam trochę, bez przesady oczywiście. Raczej literaturę fantastyczną :stuck_out_tongue: A co do postu poprzednika - BTW to nie jest raczej polskie wyrażenie (By the way) :slight_smile:

—> http://www.miejski.pl/slowo-BTW <—

Nie, żebym nie wiedział co to znaczy, po prostu przytoczyłem. Oczywiście bez urazy qF3r :slight_smile: Tak tylko wspomniałem.

Ja tego nie potępiam, tylko wspomniałem :slight_smile: A emotikonek sam chętnie używam :smiley:

jeju jak można tak pisać:D najlepiej sobie zainstalować fireoxa on sprawdza co się piszę:)

Daj w tym kodzie w pierwszym poście spację po fladze - tak wygląda estetyczniej. Wykrzyknik też nie powinien być podkreślony, ale niestety być musi, bo inaczej nie będzie klikalny.

A co to:

Firefoksa kolego :slight_smile:

Ja od zawsze staram się na forum pisać poprawnie, choć kiedy szybko coś piszę zdarza mi się zjeść ogonek lub poprzekręcać litery. Ale wtedy zazwyczaj to poprawiam - tym bardziej że Firefox mi to wszystko podkreśla czerwonymi kropeczkami. Od zawsze też mam w podpisie link do Bykom Stopu.