Początkujący, problem z wyborem - Flash czy XHTML

Witam.

Mam zamiar kupić jeden z kursów z eduweb.pl, są tam dwie drogi nauki tworzenia stron:

Kurs Tworzenia WWW we Flash Catalyst

Kurs Flash CS4 - Podstawy

Kurs ActionScript 3 dla designerów

Kurs Nowoczesne Strony Flash

lub

Kurs XHTML i CSS - Podstawy

Kurs XHTML i CSS w Praktyce

Kurs Dreamweaver - Techniki Pracy

Kurs JavaScript i Ajax

Kurs PHP - Podstawy

Nie wiem co wybrać Flasha czy XHTML’a. Czy mógłby mi ktoś doradzić co jest lepsze ( najlepiej wypisać plusy i minusy ), czego łatwiej się nauczy i czego ogólnie jest więcej ( lub co waszym zdaniem będzie dominować w przyszłości ) ?

Ogólnie to strony we flashu i actionscript ładnie się prezentują, ale nauka jest trudniejsza od xhtml php i ajaxa. Języki PHP ajax itd są po prostu do siebie podobne. I jakoś do mnie przemawia PHP i Ajax (jQuery też ) bardziej bo ja się uczę ActionScript i jakoś mi to idzie mozolnie :confused: , nie wiem może mam głupie przyzwyczajenia z php??

IMHO kup obie i rozpocznij naukę od tej drugiej. Jak już nie będziesz potrzebował książki żeby zrobić coś w PHP/JS to sięgasz po drugą. Wnioskuję że chcesz pracować w tej branży i, szczególnie w małych firmach, będziesz musiał zajmować się WSZYSTKIM. Gdyby coś bardziej cię zainteresowało to i tak podstawy innych “technologi” nie będą stratą czasu.

Bierz PHP itp. Sam zacząłem naukę od flasha i teraz tego żałuje

strpny w xhtml, php i js cieszą się większym zainteresowaniem. Strony we flashu mogą ślicznie wyglądać, ale z dzisiejszymi możliwościami js, xhtml’owi niewiele brakuje. Ja zdecydowałbym się na drugi wariant.