Podział dysku na partycję w Windows 8

Witam

Od tygodnia jestem posiadaczem nowego laptopa od HP z systemem Windows 8 i mam pytanie:

Czy gdy utworzę 3 oddzielne partycje po za systemową, to gdy zajdzie taka potrzeba odtworzenia systemu z partycji Recovery , to czy podczas

odtwarzania systemu te trzy partycję nie zostaną usunięte?

Podział dysku na partycję planuję zrobić za pomocą narzędzia dostępnego w Windows 8.

nie zostaną usunięte

Przeczytaj to: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … =c03545157 - a będziesz wiedział, czy zostaną usunięte - tekst z czerwoną czcionką na początku!

Witam,Niestety muszę cie zmartwić laptopy HP mają recovery które przywracają dysk twardy do stanu pierwszego uruchomienia więc partycje które są zrobione przez ciebie znikną i bedzie efekt taki jak byś dopiero pierwszy raz włączył laptopa, wiem to z wlasnego doświadczenia, straciłem dość dużo danych przez recovery HP na moim laptopie.

Przepraszam, jeśli wprowadziłem w błąd. Odzyskiwałem na laptopie Samsunga i żadnego problemu z partycjami nie było. Być może HP ma inaczej

Fakt, potwierdzam wersję Tomek-T-M-F -> u brata “bawiłem” 8 godzin się z przenoszeniem danych na zewnętrzny dysk, podział na partycje, wgrywanie z powrotem na lapka, celem zabezpieczenia danych przed procesem recovery.

Niestety, proces odtworzył FABRYCZNY układ partycji, niszcząc 8 godzin pracy :frowning:

Na szczęście, dane były zgrane (dodatkowo) na dysk zewnętrzny :-o