Pojawiający się co jakiś czas komunikat "Wyjęto kartę SIM" - Android

Witam!

Posiadam smartfon Samsung Galaxy Core i mam pewien problem: otóż, w nieoczekiwanym momencie pojawia się komunikat "Wyjęto kartę SIM, a ja nie wiem dlaczego tak się dzieje. nie mogę kliknąć wstecz, ani anuluj, bo po prostu nie idzie. Jestem zmuszony ponownie uruchomić urządzenie, co potrafi zdenerwować.Zwracam się więc do Was z prośbą o wyjaśnienie co może być tego przyczyną i o napisanie w jaki sposób można ów problem rozwiązać.

 

Z góry dziękuję.

 

 

miałem podobnie przez pewien czas- jakieś 2 tygodnie, po czym karta odmówiła współpracy i trzeba było ją wymienić na nową.

Kiedyś na coś takiego pomagało podłożenie papieru pod kartę, tak by lepiej przylegała do styków.

Możesz też przeczyścić sima patyczkiem do uszu zanurzonym w spirycie / perfumie. Tylko z wssadzeniem do tel poczekaj aż wyschnie :wink:

blumberplumber , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(ANDROID) Problem z kartą SIM (pojawiający się co jakiś czas komunikat “Wyjęto kartę SIM”)

Taki tytuł może być?

Na kilku innch forach piszą, żeby tą kartę SIM przeczyścić spiritusem i ew. też gniazdo na tą kartę, ale ja nie będę się w to bawił, bo jeszcze coś zepsuję -  wymienię tą kartę na nową i zobaczymy.

Pozdrawiam.

Hej,

Delikatnie doprecyzowałem tytuł. :slight_smile: Co do porady ze spirytusem to byłbym ostrożny.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Podłożenie papierka-zapewne toaletowy jest najleszpy.:slight_smile: Co się działo z telefonem? Upadł ? Zamoczony?  Zacznij od przywrócenia ustawień fabrycznych.

Telefon czasami gdzieś tam upadł, nie był zamoczony.

Nie będę robił ustawień fabrycznych, bo po co? Wydaje mi sie, że to jest karta uszkodzona, a nie coś w systemie namieszane.

Hej,

Też tak wygląda. Miałem podobny problem z Nokią Asha 306 - też okresowo pojawiał się błąd, że nie ma karty SIM. Wymieniłem staruszka - karta miała ponad 12 lat - i z nową nie było już problemu. Aż pół roku później padła kompletnie. Teraz trzecia simka działa od ponad roku. Coraz mniej trwałe robią te chipy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No widzisz telefon gdzieś tam upadł . A może powstało uszkodzenie mechaniczne? Cóz za wydatek 5zł i kupić startówkę aby mieć pewność czy to karta czy telefon? :slight_smile: .