Polski słownik w Word 2010

Da się doinstalować polski słownik do Microsoft Word 2010 (Beta)?

Mam taki monit.

Na razie nie ma sposobu aby doinstalować polski słownik do Office 2010. To chyba jedyny mankament, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić przecież to dopiero wersjia beta.

Pozdrawiam

Używam MS Office 2010 Technical Preview, równolegle mam zainstalowany Office 2007 (wersję angielską z doinstalowanym polskim MUI).

W wersji 2010 działa bez problemów słownik polski (widocznie instalacja 2007 miała na to wpływ), wydaje mi się więc, że da się go jakoś doinstalować - tylko trzeba pokombinować :slight_smile:

A w jakim pliku jest słownik?

Mam “obok” zainstalowany Office 2007 PL więc noże z niego można by było przekopiować jakieś pliki do Office 2010. Skopiowanie całego katalogu “1045” nic nie dało.

Zainstalowałem trial MS Office 2010 w wersji beta, wszystko hulało aż miło, zwłaszcza nowy Outlook naprawdę niezły. Więc po kilku dniach testowania wywaliłem starego Office’a. Niestety nie przyszło mi do głowy (w sumie rzecz oczywista), aby w ramach testów sprawdzić obecność polskiego słownika i modułu sprawdzania pisowni. No a teraz koniec zabawy, czas wziąć się do pracy, więc głównie Word i polskie teksty - i tu zaczął się dramat…

Okazuje się, że bez polskiego słownika i mechanizmu “poprawiania w locie” człowiek nie potrafi już pisać…

A w zasadzie potrafi, ale dwa razy wolniej, licząc czas na niezbędną korektę.

Pomóżcie, proszę! Wiem, że na ogół w sieci powtarza się opinia, że słownika PL “nie ma” i że się “nie da”, ale spotkałem się też z opiniami, że to tylko kwestia czasu, że w Microsoft Poland już wewnętrznie mają itd, itd.

Może ktoś ma jakieś pomysły albo koncepcje? Może da się to jakoś zrobić samemu, przerobić, ściągnąć, nie wiem… Any ideas?

Na polski słownik do Office 2010 musisz zaczekać do czasu ukazania się wersji finalnej. Na razie jedyne rozwiązanie to sprawdzanie napisanego dokumentu w starszej wersji pakietu lub całkowita rezygnacja z nowego Worda.

Niestety, tak to na razie wygląda. Obecnie wersja RC wspiera coraz więcej języków (na connect jest już ich kilkanaście), ale ciągle brak słowników PL…

Czy ktoś może wie: czy jest już w końcu możliwość zainstalowania polskiego słownika do MS OFFICE 2010 beta?

Do BETY nie, ale można przecież zainstalować pełną wersję Professional Plus Office 2010 w naszym ojczystym języku. Wtedy takich problemów na pewno nie będzie.

Beta działa przez 60 dni, a z tego co pamiętam to Office 2010 Beta kończy się z końcem października. Więc tracicie miesiąc działania, ale działacie już na pełnowartościowym produkcie, z menu w języku polskim oraz pełną polską pomocą.