Potrzebna sterowniki do toshiby satelite l40-12x na xp

Bardzo prosze o sterowniki jakie kolwiek to tego modelu komputera na Windowsa XP. Będę bardzo wdzięczny za lina do sterowników.

Szukaj na stronie producenta… Tam najprędzej znajdziesz. Jak nie będzie to szukaj po kolei każdego sterownika na stronach poszczególnych producentów podzespołów. Jak nie będzie to znaczy, że sterowniki są jedynie na inny system operacyjny i to za pewne na Viste.

Ostatnio instalowałem znajomemu XP na laptopie Toshiba Satellite L-40-139 CM520 (domyślnie znajdował się na nim Windows Vista). Niestety po zainstalowaniu systemu okazało się, że na stronie producenta dla modeli L-40 pod XP dostępne są tylko sterowniki dla karty Wi-Fi. Sterowniki do grafiki pobrałem ze strony Intela, sterowniki do dźwiękówki ze strony producenta chipsetu karty dźwiękowej. Jednak nie znalazłem sterowników do kontrolera, płyty głównej, klawiatury (głównie w celu obsługi HotKey’s), touchpada i trochę by tu jeszcze wyliczać :). Nigdzie w Internecie nie udało mi się znaleźć tych sterowników przeznaczonych pod Windows XP.

Tak więc pobrałem ze strony producenta sterowniki dla laptopów Toshiba Satellite L-40 pod Windows Vista. Zainstalowałem je na XP i o dziwo wszystko działa OK, no może oprócz tego, że za pomocą klawiatury nie można wyłączyć touchpada (klawisz Fn + któryś z klawiszy funkcyjnych), reszta działa w porządku.

Tak więc proponuję wejść na na stronę Toshiby wybrać model i pobrać, a następnie zainstalować sterowniki od Visty. Testowałem i wszystko działa bez problemu ;).

Dodam tylko, że ja zainstalowałem sterowniki do XP: dla karty dźwiękowej, graficznej, Wi-Fi. Cała reszta zainstalowanych sterowników pochodzi ze strony producenta i jest przeznaczona dla Windows Vista. Jest to jedyne wyjście jeśli chcesz mieć XP na tym laptopie, producent nie wydał do tej pory żadnych sterowników pod XP i wątpię aby je wydał.

Proszę usunąć efekty pisania z użyciem .

W przeciwnym razie temat wyląduje w Śmietniku

widocznie twoja toshiba nie jest w pełni kompatybilna z twoim modelem (poszukaj podobnych wersji z dedykowanym XP).

No właśnie problem w tym, że wszystkie bliźniacze modele Satellite i Satellite Pro używają tych samych sterowników. Nawet na stronie producenta znalazłem takie informacje, że sterowniki od L-40 pasują do modeli z kilku innych serii i do wszystkich z nich są tylko sterowniki do Wi-Fi. Sterowniki od innych modeli (niebliźniaczych) z serii L nie pasują.

oczywiście miałem na myśli kompatybilność z systemem operacyjnym, jedyna rada to powrót do visty albo:

masz płytę główną opartą na intelu ?? to stery znajdziesz na stronie intela. do kontrolera sata będzie na stronie intela, do klawiatury nie potrzeba chyba że masz jakieś super key-e. do touchpada poszukaj standardowych.

No niestety sterowniki do klawiatury muszą być, bo bez nich nie działa klawisz funkcyjny, a co za tym idzie dodatkowe funkcje klawiatury, np. przełączanie wyjścia video za pomocą klawiatury.

Na stronie Intela znalazłem odpowiednie sterowniki, wg załączonego opisu powinny działać ale pojawiał się problem przy instalacji - sprzęt nie był rzekomo obsługiwany przez tą paczkę sterowników (mimo, że dokumentacji pisało co innego). Tak czy siak, stery od Visty działają dobrze… jeszcze nie pojawiły się żadne problemy… :x

jaka szkoda u mnie działa klawisz FN :wink: na standardowych XP-kowskich…

Myślę właśnie o kupnie tego laptopa Toshiba Satellite L-40-139 CM520, ale z tymi sterownikami pod Xp to tragedia. Teraz patrzę na stronie Toshiby i nie ma już nawet sterów Wi-fi pod XP. Na jakiejś zagranicznej stronie czytałem, że niektóre sterowniki mogą działać od L30, ale nie wiem jak to się ma w praktyce…

a na jakim chipsecie jest ten lapek ??

mam podobny problem tylko z L40-13G szukam sterownikow do karty dzwiekowej, czy ktos moglby mi pomoc??