Potrzebuje sterownika do ADATA HD710 :(

Mam dysk 1TB ADATA HD710 Na laptopie wszystko ładnie śmiga,szybko bez problemów nawet na 2.0 chociaż dysk jest 3.0   ale moim komputerze stacjonarnym kiedy dysk włączam do 2.0 To komputer laguje i w ogóle nie da się z niego korzystać. Kiedy podłączę do 3.0 nie ma lagów, jednak Dysk nie pokazuje się ani w Mój komputer ani w menedżeże urządzeń jednak pojawia się “instalowanie Kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)” a póżniej Nie można zainstalować myślę że chodzi o to że nie mam sterownika, więc pomożecie :frowning:         Od razu mówie dysk się świci i słychać że pracuje, sprawdzałem różnymi programami np. HDtune

 

A jak z innymi sprzętami pod USB 2.0 i 3.0?

Sterowników do USB nie ma osobno, próbuj zaktualizować stery do chipsetu.

inne urządzenia na usb działają ok tylko dysk      a co do chipsetu to sory ale niewiem o co chodzi :frowning:

Sterownik chipsetu znajdziesz na stronie producenta płyty głównej.

Testowałem porty styłu własnie tam mam USB 3.0 ale nie rozumiem po co mi serowniki do płyty głownej jak ostatnio robiłem formata i aktualizowałęm wszystkie sterowniki

Dobrze byłoby wgrać je ponownie dla pewności, na pewno nie zaszkodzi.

No dobrze teraz stało się coś dziwnego podłączyłem do 2.0 dysk się pojawił i działał jednak nie mogę kopiować,usuwać,przenosić plików z dysku nie mogę zrobić nic oprócz odczytu :frowning:

Jaka płyta główna?

 

Kontroler USB 3.0 wbudowany w płytę czy oddzielny na PCI?

Udalo się wgralem sterowniki do tej plyty glownej. Dzięki!