Powrót z Windows 8.1 do Windows 8

Witam, mam komputer z wbudowanym systemem operacyjnym Windows 8. Dowiedziałam się o 8.1 więc uznałam, że może jest lepszy. Okazało się inaczej ta aktualizacja 8 to jeden badziew. Kiedy chcę coś odinstalować to nie mogę bo potrzebna jest karta inteligentna [?]. No nieważne. Moje pytanie to czy jest jakiś sposób na wrócenie do normalnej 8. Nie wiem czy mam coś 8.1 preview, update czy co tam jeszcze, ale chyba jakieś zwyczajne :smiley: O.o 

witam,

 

nie podałeś rodzaju komputera, ale pewnie możesz przywrócić system do stanu fabrycznego z za pomocą partycji odzyskiwania lub płyty dołączonej do zestawu/wypalonej przez Ciebie za pomocą kreatora  

 

Można wiedzieć czemu badziew?

Ja z update 1 nie mam złych doświadczeń , lecz wiele głosów spotykam że po wspomnianej aktualizacji są problemy z systemem :slight_smile:

badziew, bo:

1.nic nie można odinstalować

  1. nie mogę niektórych rzeczy zainstalować

  2. do braku startu się przyzwyczaiłam

  3. Ogólnie same problemy …

mam chyba update, i ASUS ale nie wiem jaki i jeszcze co jakiś czas mysz nie reaguje

pod laptopem powinna znajdować się naklejka z modelem

Ad.1. Nie można nic odinstalować? Rozwiń to bo brzmi niedorzecznie, ja mogę wszystko odinstalować.

Ad.2. Czego konkretnie nie możesz zainstalować.

Ad.4. Czyli jakie, konkrety.

nie mogę odinstalować np. mojej płyty od biologi liceum / potrzebna Karta inteligentna i hasło administratora- ja jestem administr. i nawet nie ma gdzie tego wpisać

a nie mogę zainstalować np. origin.com 

Po prosu coś Ci się wykrzaczyło podczas aktualizacji, bo to nie jest standardowe zachowanie się systemu, a ty to piszesz tak jakby to było normą u każdego

Osobiście przeprowadzałem już naście aktualizacji z 8 do 8.1 i problemów nie uświadczyłem, co nie znaczy się takie się nie zdarzają

Po pierwsze, przywróć kompa do ustawień fabrycznych (z ukrytej partycji)

Zainstaluj poprawki 2871389 oraz 2917499, tylko te wystarczą

Zaktualizuj system do 8.1 poprzez sklep

Na koniec warto też przeinstalować sterowniki do najważniejszych podzespołów, chipset, grafa, audio

I nie ma co się zrażać, 8.1 jest zdecydowanie lepsze od 8, więc do dzieła