Prąd w mieszkaniu jak obliczyć

Witam jestem nowa na forum i mam chyba jednorazowy program ale bardzo ważny dla mnie. Manowicie wynajmuje mieszkanie w Katowicach i musze zapłacić za prąd właściciel przyszedł oszacował szybko i wyszło mu 400zł. To troche dużo jasne że za pare miesięcy ale i tak dużo bo żadko bywam w domu. stan liczników mam przy wprowadce był 5221 teraz jest 5802 a właściciel mówi że jede kilo vat kosztuje 1,53zł i za cholere nie chce mi wyjść 400zł jak to prawidłowo obliczyć czy właściciel na pewno obliczył dobrze??

  1. Nie “kilo vat” tylko kilowatogodziny kWh.

  2. 1k = 1000

  3. 5802-5221=581 kWh

581*1,53zł=888zł

  1. Z pkt.3 wynika, że coś nie halo. Podałaś źle odczyt z licznika. Podaj cyfry przed przecinkiem. Każ właścicielowi pokazać rachunki.

Bardzo ciekawe jak on to obliczył :P:P:P:P:P

Nawet doliczając opłaty przesyłowe nigdy nie wyjdą takie chorendalne koszty.

Niech pokaże Ci rachunki za ten okres, doprecyzuj warunki płatności za energię elektryczną w umowie najmu :!:

Tak czy inaczej robi Cię na szaro.

U mnie w domku jednorodzinnym cena za 1 kWh wraz z opłatami zmiennymi wychodzi poniżej 0,50zł.

Sprawdź, wyjaśnij, niech pokaże rachunki, na nich jest jasno napisane ile kosztuje 1 kWh.

Z tego co się orientuję na cenę 1kWh składa się z:

  • opłat za energię i jej przesyłanie (liczone za każdy 1kWh)

  • opłat abonamentowych o stałej wysokości, ryczałtowo za każdy miesiąc korzystania z prądu

Najłatwiej jest chyba wejść na stronę internetową zakładu energetycznego i poszukać obowiązujących u ciebie stawek opłat. Na stronie może być też umieszczony kalkulator opłat, w którym wpisujesz zużycie i liczbę miesięcy i wylicza wysokość rachunku.

Nie wiem jak jaki jest twój dostawca energii. Jako przykład wejdź na stronę warszawską i zobacz jak to ogólnie działa:

http://www.rwestoen.pl/index.php?id=211

Pozdrawiam

Cena 1kwh w domu to 0.4 złotego (+4.00 za licznik miesięcznie)powinieneś zapłacić 236,4

Mam w ręce mój ostatni rachunek za prąd.

Zużycie 341 KWh, opłata łączna 147,66 zł (po doliczeniu opłat sieciwych i abonamentowych itp)

Uśredniając wychodzi około 44 gr za 1KWh.

Stosujac ten przelicznik powinnaś zapłacić około 252 zł.

Nawet biorąc pod uwagę różne stawki u różnych dostawców nie ma ludzkiej siły żebyś tyle zapłaciła za 581 KWh zużycia.

BTW powiedz gościowi ze 1,53 zł to opłata sieciowa stała a nie koszt 1 KWh.

:roll: