Print Screen - gdzie zapisuje zrzuty?

Co jakiś czas, robi mi się niebieski ekran z opisem problemu po angielsku (ale trwa to tylko 2 sek, w tym czasie robie zrzut)i komp mi się restatuje. Po uruchomieniu pointa, nic nie ma. J.w, gdzie zapisują się zrzuty?

W pamięci ram, dlatego po restarcie tego nie ma. Postaraj się zrobić zdjęcie aparatem cyfrowym, albo zrób filmik, spiszesz treść błędu.

Chodzi ci o zrzut pamięci po BSOD? Jeśli tak, to pewnie w C:\Windows\Minidump, lub C:\Windows.

W folderze C:\WINDOWS\ Minidump (BSOD)

Natomiast zrzuty ekranu po kliknięciu Print Screen są w pamięci, musisz je wkleić do edytora obrazów (np. Paint).

Hej,

Zależy jak robisz zrzuty… :slight_smile: Jeśli naciskasz po prostu przycisk PrtSc, to obraz zapisuje się do systemowego schowka, więc po restarcie nie ma po nim śladu. Aczkolwiek informacje o błędzie krytycznym (z angielskiego BSOD) zapisywane są w Menadżerze Zdarzeń (Klikasz ikonkę Mój Komputer prawym przyciskiem myszy i wybierasz Zarządzaj -> Podgląd Zdarzeń). Dodatkowe ogi zapisywane są też w folderze Windows\Minidump.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzieki za szybką reakcję,

Robie zrzuty właśnie przyciskiem, Dimatheus - tam nie ma jpg, tylko informacje, błędy i ostrzeżenia, da si ę z tego coś wycisnąć?

marcin’82 - to robi mi się niespodziewanie, ze dwa razy dziennie, jak pisalem, pokazuje się tylko na 2 sekundy, nie zdążę sięgnąć po aparat :slight_smile:

W C:\WINDOWS\Minidump mam tylko pliki DMP

o wygooglalem ze DMP to pliki zrzutu pamieci, jak je otworzyc?

Chyba wiesz że wyjdzie Ci błąd więc aparat musisz mieć przy sobie.A to co było na BSOD-zie masz w C:\WINDOWS\Minidump

No ale musiałbym aparat miec w pogotowiu, na statywie, z palcem na przycisku, żebym miał szanse zdążyć :slight_smile:

Odczytywanie plików DMP.

Dzięki wielkie! Widzę, że w tym linku znajdę odpowiedz. Powalczę jutro, bo już jestem znurzony, caly dzień za kierą

Pozdro

Hej,

No niekoniecznie… Wystarczy wyłączyć automatyczny restart po BSOD. Klikasz na Mój Komputer prawym przyciskiem myszy i z menu wybierz Właściwości -> zakładka Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> odznaczasz opcję Automatycznie uruchom ponownie. Teraz po błędzie będziesz miał dużo czasu, by zrobić zdjęcie i ponownie ręcznie uruchomić komputer.

Pozdrawiam,

Dimatheus

dziękuję kolego, odznaczyłem, czekam na to fatum

i migiem dam jpg’a

Dodane 03.08.2009 (Pn) 12:39

ustrzeliłem:

http://img190.imageshack.us/i/obraz083f.jpg/

Hej,

Jakoś nie zauważyłem zmiany w poście, wynikającej z dodanie screen’u… :slight_smile: Błąd, który przedstawiony jest na screen’ie może wynikać - jak to zwykle bywa - może być spowodowany przez wiele czynników - albo typowo sprzętowych, albo programowych. By wykluczyć te pierwsze najpierw przetestuj pamięć RAM za pomocą programu MemTest - link do programu oraz odpowiednią instrukcję znajdziesz TUTAJ. Wypadałoby też sprawdzić dysk twardy - zrobisz to z pomocą programu HD Tune 2.55. Sprawdź w zakładce Health, czy nie ma statusów innych niż OK - jeśli są zrób screen’a i wrzuć linka w poście. Natomiast w zakładce Error Scan przeprowadź skanowanie powierzchni dysku.

Jeśli wspomniane wyżej zabiegi nie wykażą żadnych problemów zapoznaj się z tym tematem.

Pozdrawiam,

DImatheus

Dziękuję, już działam

Dodane 05.08.2009 (Śr) 13:08

Dziękuję, już działam