Problem z instalacją Flasha w Firefox'ie

Tak jak w temacie. A przybliżając:

usuwałem wszystko co pozostawało po starej wersji Flash playera z dysku oraz instalowałem od nowa i Mozille i Flasha i nic nie pomaga… Używałem do czyszczenia programów: Odkurzacz i Ccleaner i nic. Mam wersję (Flash Playera) 9 na Mozilli, a nie mogę zainstalować v.10 chociaż na Chromie śmiga ładnie… Macie może pliki Adobe Flash Playera 10 do wysłania żeby wkleić je do mnie ręcznie?? Byłbym wdzięczny :slight_smile:

Deinstalowałeś i instalowałeś przy zamkniętej przeglądarce?

Próbowałeś skorzystać z Adobe Flash Player Uninstaller?

Plugin (NPSWF32.dll) powinien się znajdować w katalogu C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash

W kluczu rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MozillaPlugins@adobe.com/FlashPlayer masz podaną lokalizację pluginu?

Deinstalowałem i instalowałem przy zamkniętej przeglądarce. Próbowałem Adobe Flash Player Uninstaller i nie pomogło. Plugin nie znajduje się w C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash tylko w C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash, a w rejestrze ścieżka się urywa bo nie mam MozillaPlugins

Aaa… x64. Który konkretnie system?

Install Flash Plugin Manually in Firefox on Vista

Ściągnij flashplayer-win.xpi i wypakuj flashplayer.xpt oraz NPSWF32.dll do podkatalogu plugins Firefoksa.

Vista Home Premium ;]

Nic nie pomaga ;/ Nadal na http://www.adobe.com/software/flash/about/ pokazuje mi, że mam v.9,0,16,0 a na YouTube pisze żebym uaktualnił… Może coś z tym rejestrem nie tak?

Skoro pokazuje starą wersję, to stary plugin musi być gdzieś na dysku. Poszukaj go i podmień.

about:config > plugin.expose_full_path przełącz na true

wówczas w about:plugins będziesz miał podane pełne ścieżki do pluginów

exposefullpath.th.jpgexposefullpath2.th.jpg

O! Stary, wielkie dzięki ;D W plikach gg siedziało cholerstwo ;D

Wątek można zamknąć już ;]

Jeszcze raz dobry człowieku wielkie Bóg zapłać :smiley:

O, nie spodziewałbym się tej lokacji…

BTW

Możliwe że pomocne byłoby też zresetowanie bazy pluginów - usuniecie pliku pluginreg.dat z profilu (przy uruchomieniu przeglądarki zostanie utworzony od nowa).

Domyślam się że przy tworzeniu bazy pluginów, te są wyszukiwane.

Ciekawe tylko z której lokacji plugin Flash’a byłby używany w pierwszej kolejności…

Utwórz nowy profil w Firefox i na nim zainstaluj wszystko na nowo.

@Placio74 przed chwilą to zrobiłem ;]

@reksio009, robiłem to kilkakrotnie więc nie wiem czy po raz 24. w końcu pomoże całkowicie…

Bo okazało się, że nie chce mi instalować reszty wtyczek ;/ Podczas instalacji wtyczki Windows Media Player wyskakuje mi komunikat The folder path ‘Mozilla Firefox’ contains an invalid character., a Silverlight nie chce się po prostu zainstalować ;/ Co jest nie tak??